arcttica
21.07.17,10:12
Dobrý deň, v májovom kv dph je uvedený doklad z ERP ktorý tam nemal byť, podávam dodatočné daňové priznanie a aj dodatočný KV DPH, v programe som predmetný doklad vymazala, opravila číslovanie, ako to vykážem v KV. Program mi vygeneroval tabuľku, v ktorej je uvedená suma dokladov v poslednom KV DPH s kodom opravy 1, potom ten vymazaný doklad bez kodu opravy a nakonie suma dokladov po oprave s kodom opravy 2.
Mohla som vobec meniť číslovanie dokladov, potom mi tam nesedia aj ostatné čisla vykázané v riadnom KV DPH, keďže sa to posunulo alebo aj tie uviesť v tom dodatočnom ručne??
Dúfam, že je to zrozumiteľné, Ďakujem za odpovede :-)
ZuzanaA
21.07.17,08:56
Nákupy z ERP do sa vykazujú v KV jednou sumou (do B3) , takze das normalne staru celkom sumu ako kod 1 a potom novu spravnu sumu kod 2. Teda predpokladam ze DPH z ERP nemate viac ako 3000 €?
arcttica
21.07.17,09:30
nie DPH nie je viac ako 3000 EUR, takže vlastne to je dobre, skúsila som to dať na portal FS, dalo tam tie dva riadky, mne išlo o to, že omega mi vytlačí aj zoznam tých dokladov s rozpisom DPH, tak či s tým nebude problém, kedže teraz sa to číslovanie zmenilo.
ZuzanaA
21.07.17,09:59
Nebude, číslovanie sa tam nikde neuvádza. Keď si ten doklad vyhodila, prečíslovala pokl. doklady, máš to ok. Omega to ma super urobené, ten zoznam dokladov je len pre tvoju potrebu, aby si si to vedela odkontrolovať.
arcttica
21.07.17,10:02
Ďakujem veľmi pekne :-)