kec
22.07.17,22:07
Mal som preruseny vklad, doplnil som udaje a teraz v poznamke pri tarchach figuruje moja banka a moje meno je v zatvorke s oznacenim dlznik. Ako vlastnik bytu je vsak stale vedeny povodny majitel. A uz dva mesiace je na LV vyznacena plomba, ktora sa tyka zmeny trvaleho bydliska povodneho majitela.
Mam len cakat (dokedy?) a veci sa pohnu, alebo mozem aj nieco urobit nech vec konecne dotiahnu? Vdaka
buchač
22.07.17,20:27
alebo mozem aj nieco urobit nech vec konecne dotiahnu?...?
=====================
No ja teda neviem...ale mohol by si v prvom rade dotiahnuť zadanie ?
kec
22.07.17,21:14
Nerozumiem
buchač
22.07.17,21:37
kec (Dnes 00:14) Nerozumiem
===============
Hm...ja nerozumiem tomu, čo si vlastne napísal.
Ale ak by som mal dedukovať a aj odpovedať :
- kupil si byt
- nedal si komplet vklad do KN
- takže sa nečuduj
- termín sa predlžuje odznova
- dovtedy neurobíš nič
draik
23.07.17,06:13
Prvá bola zmena priezviska až potom vklad?
Ing. Ľubomír Janoška
23.07.17,06:38
1. Zabudol si napísať, aké nedostatky mal návrh na vklad a či si ich doplnením návrhu odstránil. Teraz už len čakaj na výsledok.
2. Plomba bude na LV, kým kataster nevykoná zápis zmeny trvalého bydliska súčasného vlastníka. Potom ho znovu zaplombuje kvôli rozhodovaniu o vklade - teda schváli návrh na vklad alebo ho odmietne. Ak ho schváli, budeš na LV zapísaný ako vlastník.
3. Ťarcha je zrejme zapísaná na základe Tvojej povinnosti voči banke, ktorá Ti poskytla hypotéku. Banku nezaujíma, či si vlastník, pre banku si dlžník.
Mária27
23.07.17,06:55
Zavolaj si tam a spýtaj sa na podrobnosti. Prípadne si dohodni osobnú návštevu. Tak sa dozvieš, čo potrebuješ a nemusíš sa stresovať.