Pasyd
23.07.06,22:24
Potrebujem pomôcť, môže byť takéto znenie pracovnej zmluvy? /zaujíma ma hlavne pracovný čas -môže byť takto formulovaný alebo musí byť konkrétny čas, napr. 30 hod/týždenne ap./

zamestnanec nastúpi ... : 1.8.2006
Druh práce: pracovník
Miesto výkonu : Bratislava
Mzdové podmienky: 90,- SK/hod
Pracovný pomer dojednaný ... : neurčitú
Skúšobná lehota: 3 mesiace
Pracovný čas: podľa potrieb zamestnávateľa

Prosím poraďte.
STRELEC
23.07.06,20:40
Pracovný čas, rozsah pracovného úväzku tu nie je definovaný nijako. Potrebné doplniť - je to jedna z podsatných náležitostí zmluvy. Pri neuvedení týždennej pracovnej doby by sa považovala za dohodnutú v rozsahu plného úväzku.
Pasyd
23.07.06,21:02
ako to mám ošetriť ak potrebujem človeka napr. na 3 hodiny týždenne? a na ďalší mesiac bude v kancelárii 10 hodín týždenne ap.
zdeník
24.07.06,04:22
Tak ho daj na Dohodu o vykonaní práce a nie na pracovnú zmluvu.
STRELEC
24.07.06,04:35
Možno sa jedná o výpomocné nárazové práce, keď v niektorom mesiaci možno ani pracovať nebude. Tiež by som sa prikláňal k DVP (len úrazové a od 01.08. aj garančné poistenie na Soc.), resp. podľa okolností aj k zmluve mimo Zákonník práce (mandátna, príkazná = odpadla by aj evidencia a vykazovanie na Soc.).
Bolo by dobré vedieť viac: druh práce, máš aj iných zamestnancov?
Pasyd
24.07.06,06:17
aby som to upresnila: robím učt. jednej firme od 01/2006. Má kontrolu za 2005 zo SP. V tej firme bol jeden zamestnanec, ktorý jeden mesiac odpacoval 4 dni a 8 hod, z toho sú urobené odvody do SP a ZP, druhý mesiac má 5 dni a 10 hod.
Na kontrolu potrebuje doložiť aj pracovnú zmluvu no a tá vo firme chýba. Najlepšie by bolo ak bude pracovný čas definovaný: podľa potrieb zamestnávateľa no nie som si celkom istá či je to v súlade zo ZP

Ja by som ho tiež najradšej dala na dohodu, no spätne sa to nedá a kontrola je predo dvermi.
Pasyd
24.07.06,06:34
prosím, kto poradí
ešte ma napadlo čo ak by bol prac. čas : 1 hod/ týždenne
to by asi neprešlo čo?!?
uzivatel2
24.07.06,06:49
Vychádzaj z §49 Zákonníka práce - pracovný pomer na kratší pracovný čas,
urči rozsah pracovného času napr.: do 60 hodín mesačne, 1/2, 1/4, 1/8 a pod.
Pozor pri pracovnom pomere na kratší pracovný čas na ods. 7 §49
zdeník
24.07.06,06:50
Bol normálne prihláseny a odhlásený v SP?
Evanka
24.07.06,08:07
Potrebujem pomôcť, môže byť takéto znenie pracovnej zmluvy? /zaujíma ma hlavne pracovný čas -môže byť takto formulovaný alebo musí byť konkrétny čas, napr. 30 hod/týždenne ap./

zamestnanec nastúpi ... : 1.8.2006
Druh práce: pracovník
Miesto výkonu : Bratislava
Mzdové podmienky: 90,- SK/hod
Pracovný pomer dojednaný ... : neurčitú
Skúšobná lehota: 3 mesiace
Pracovný čas: podľa potrieb zamestnávateľa
Prosím poraďte.
Pracovný čas musí byť v Pracovnej zmluve uvedený. Podľa dojednania na dobu neurčitú sa javí, že pracovník je perspektívny dlhodobo, preto by asi nebola ani vhodná Dohoda o vykonaní práce (nepíšeš o aký druh práce sa vlastne jedná). Dalo by sa to riešiť aj dodatkom pri zmene pracovného času.

Dúfam, že to je iba časť PZ, pretože tu chýbajú aj ine náležitosti (výplatné termíny, výmera dovolenky,....)
Druh práce: Pracovník sa mi tiež nezdá. To je jeho funkčné zaradenie. Treba bližšie špecifikovať druh práce, ktorý bude vykonávať.
Zoltán Kovács
24.07.06,08:16
Súhlasím s Evankou. Práve pred pár dňami som absolvoval kontrolu z Inšpektoráti práce. Vytkli nám tiež pracovnú náplň. Mali sme uvedené napr. časníčka - a malo by tam byť napísané obsluha zákazníkov.
Výplatný termín, dlžka dovolenky - uvádzam do ostatných dojednaní. A na koniec prac.zmluvy uvádzame aj to, že zamestnanec súhlasí so spracovaním jeho osobných údajov v inf.systéme zamestnávateľa.
Evanka
24.07.06,10:58
Súhlasím s Evankou. Práve pred pár dňami som absolvoval kontrolu z Inšpektoráti práce. Vytkli nám tiež pracovnú náplň. Mali sme uvedené napr. časníčka - a malo by tam byť napísané obsluha zákazníkov.
Výplatný termín, dlžka dovolenky - uvádzam do ostatných dojednaní. A na koniec prac.zmluvy uvádzame aj to, že zamestnanec súhlasí so spracovaním jeho osobných údajov v inf.systéme zamestnávateľa.
Tak to sa mi zdá už pritiahnuté za vlasy. Pracovné zaradenie čašníčka je podľa mňa dostatočné. Iné je, keby tam bolo - pracovník, ako v spomínanej zmluve...
Martinella
24.07.06,11:20
Tak to sa mi zdá už pritiahnuté za vlasy. Pracovné zaradenie čašníčka je podľa mňa dostatočné. Iné je, keby tam bolo - pracovník, ako v spomínanej zmluve...

Veru nie je. Viď §43 odst.1,písm.a: druh práce a jeho stručná charakteristika.
Pasyd
24.07.06,11:33
ďakujem pekne za názory no ja potrebujem vedieť či pracovný čas v zmluve môže byť uvedený napr. 1 hod/týždenne, ostatné náležitosti PZ by boli OK.
jankasm
24.07.06,11:34
ďakujem pekne za názory no ja potrebujem vedieť či pracovný čas v zmluve môže byť uvedený napr. 1 hod/týždenne, ostatné náležitosti PZ by boli OK.

Ja myslím, že môže.
Pasyd
24.07.06,11:37
nemôžu mi takúto PZ nejakým zákonom napadnúť, hlavne Sociálka odkiaľ ide kontrola?