maruska14
25.07.17,09:09
Ahojte, chcela som sa opytat na Domovy poriadok, ktory je platny pre spolocenstvo ked sme si neurobili samostatny Domovy poriadok, tak by mal platit ten, ktory je platny v meste v ktorom byvame a bol vydany VZN prislusneho mesta? Napríklad pochadzam z Puchova, tak by mal platit vseobecny ktory bol mestom schvaleny? Potrebujeme to preto, lebo mame neprispôsobivého majitela bytu, ktory zamyka dvere i napriek tomu, ze mame elektronického vratnika a nie je s nim ziadna komunikacia. Ak mi viete poradit budem rada, vopred dakujem. Mária
ivka70
25.07.17,08:00
pochybujem, ze taketo nieco bude v nejakom Domovom poriadku riesene.
Mesto vydava domovy poriadok len pre bytove domy, ktore ma v sprave ci vlastnictve, nie je nadriadene samostatnym bytovym spolocenstvam
maruska14
25.07.17,08:06
On si vytlačil Domovy poriadok kde to je napisane, ze sa nesmie vetrat cez vchodove dvere ked je elektronicky zamok a zaroven je tam napisane, ze sa nesmie zamykat co porusuje, avsak na konci listu je miesto na podpisy na schvalenie ale my sme ho neschvalili preto tento jeho dodatok nepovazujeme za ucinny pre nas a tak som skusila na webe mesta puchov kuknut ake su schvalene pre mesto puchov
buchač
25.07.17,10:19
maruska...ale veď sa zamysli.
Vetranie cez vchodové dvere a zamykanie...
Nepovažujete dodatok za účinný ?
Keď niekoho vykradnú alebo prepadnú, potom budete riešiť, keď už bude neskoro ?
sito
25.07.17,12:10
Domový poriadok? Každý vlstník domu si správí vo svojom dome svoj poriadok. Môže aj písomne! Mesto ako vlastník bytových domov s nájomnými bytmi, jeho poslanci schvália Domový poriadok mesta xyz. Ak mesto vykonáva správu bytových domoch, v ktorých previedlo väčšinu bytov do osobného vlastníctva jeho bývalých nájomníkov, Domový poriadok mesta im môže len doporučiť, nie určiť dom nie je v jeho výhradnom vlastníctve, ale vo vlastníctve spoluvlastníkov domu jeho spoločných častí, spoločných zariadení.

Toto som tam nečítal?

"On si vytlačil Domovy poriadok kde to je napisane, ze sa nesmie vetrat cez vchodove dvere ked je elektronicky zamok a zaroven je tam napisane, ze sa nesmie zamykat co porušuje, "

http://www.puchov.sk/download_file_f.php?id=675545

V meste yxz môže byt aj správca bytových domoch, ktorý nemá nič spoločné so správou mesta ( bytové družstvo ) vlastne platia podmienky ako uvedené pri meste, ako správcu bytového domu, ktorý nie je vo vlastníctve, väčšinovom bytového družstva.

Čl. II
Uzamykanie bytového domu

1. Zdôvodu zamedzenia prístupu cudzích ľudí do bytového domu, ako aj ochrany majetku vlastníkov bytov, sú vlastníci povinný uzamykať vchod do domu od 22.00 hod. do 6.00 hod.

2. Pri výmene vchodovej zámkovej vložky má každý vlastník bytu právo na dva kľúče, hradené z fondu opráv. Výmenu vložky a rozmnoženie kľúčov zabezpečí správca domu.

3. V prípade, že sú vchodové dvere vybavené automatickým otváraním z
bytu vlastníka ( aútomatický vrátnik ), je vlastník bytu povinný dvere
zatvárať ( nie zamykať ) aj počas dňa.

Bod 1. má logiku. Bod 3. tiež, či nie?

Dodrbteho, riadne, ak je z xyz ? :D:D:D
sito
07.08.17,09:36
maruška si to ani neprečítala. Soľ nad zlato. :D:D:D
Chobot
07.08.17,10:26
zbytočne si si prsty dral... :D
sito
07.08.17,10:40
Ale nie! Ešte nie! Až si ešte dve usilovné oviadka sadnú na to už jedno ........, tak príspevok sa vytratí. Potom nie už len maruška čítať nebude. No čo už? :D:D:D Rady z porady ....
misoft
07.08.17,15:48
Reagujem neskoro, ale - @maruska14 - uvažuj logicky: Je ten oný nejaký majiteľ bytovky, že si ON určuje a píše domový poriadok?
Pokiaľ je bytovka vo vašom vlastníctve, napíšte si VLASTNÝ domový poriadok, zvolajte schôdzu, preberte body, hlasujte o znení. O tomto nerozhoduje jeden človek, ale treba sa držať len tohoto
zze/1993-182/14/4
a ten oný sa MUSÍ podriadiť!
branislavp
07.08.17,15:56
misoft, ja by som potrebovala tiež nejaký vzor domového poriadku, ktorý by sme si upravili na naše podmienky a zavesili na prístupné miesto, aby sme ho všetci rešpektovali-dodržiavali. ďakujem.
misoft
07.08.17,16:10
Poradím - na nete sa nájdu texty domových poriadkov - stačí vyhľadať "Domový poriadok", vyhľadať vhodný a upraviť. Presná forma totiž nie je direktívne stanovená. Musí však byť v súlade so zákonom 182/1993...
http://cs.lmgtfy.com/?q=domov%C3%BD+poriadok
branislavp
07.08.17,16:12
Ďakujem .
sito
07.08.17,16:36
Toto je ten ich, ich domu poriadok, možno, ak je nájomný dom vo vlastníctve mesta. Ale také veci, ktoré uvádza maruška v ňom napísané nie sú!

http://www.puchov.sk/download_file_f.php?id=675545

No nech ho dodrbú! :D:D:D