Richard
26.07.17,13:17
Potrebujete dôvodiť svoju odpoveď alebo otázku citáciou zákona?

Pripravili sme jednoduchý nástroj na vkladanie textu zákona (podobne ako keď vkladáte youtube videá), prípadne jednoduchšiu verziu vo forme odkazu ktorý sa otvorí priamo na Porade v novom okienku - takže nemusíte odísť z Porady.

Čo nájdete vo vkladam texte:
- zvýraznenie citovanej časti paragrafu: odseku, bodu, alebo písmena...
- funkčné prelinkovanie odkazov na iný paragraf alebo zákon, ktoré sa otvorí priamo na Porade v novom okienku
- link na celý zákona alebo daný paragraf na AUTORA.sk

Ako vkladať tieto texty:
- použitím kódu (skratkového formátu): zze /2003-595 / 5 / 7 / b (bez medzier - tie som tu dal zámerne aby sa to netransformovalo na citáciu) alebo ak je na začiatku iba "zz/" tak sa to zobrazí ako odkaz (vysvetelené nižišie).
- priamo na Porade pri písaní odpovedi je možnosť "§ Zákony", ktorá otvorí nástroj na vkladanie citácie zákona
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=153679&stc=1

- ak si potrebujete najprv nájsť v zákone časť ktorú chcete citovať, na AUTORE v zákonoch je vedľa textu zákona ikonka na zdieľanie, kde si priamo skopírujete odkaz pre Poradu

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=153677&stc=1

- ak potrebujete rýchlo otvoriť zákon na Autore, pri písaní odpovedí cez "§ Zákony" je možnosť otvoriť celý zákon priamo na AUTORE a tam nájsť citáciu, ktorú vložíte do Porady

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=153676&stc=1



Dva formáty: text a odkaz
- vkladanie textu (začiatok kódu začína zze/ ) znamená že sa priamo v odpovedí zobrazí text
- vkladanie špeciálneho odkazu (začiatok kódu začína zz/ ) zobrazí len odkaz (link), ktorý sa však otvorí priamo na Porade, takže netreba opúšťať Poradu
Ukážka odkazu: zz/2003-595/5/7/b

Živá ukážka vloženého textu: § 5 ods. 7 písm. b)
zze/2003-595/5/7/b
Richard
26.07.17,11:24
Takto vyzerá vložený text:
zze/2003-595/5/7/b

a takto iba link - ktorý sa však otvorí priamo tu na Porade (podobne sa otvárajú odkazy v textoch zákona):
zz/2003-595/5/7/b
.
.
Richard
26.07.17,11:50
Generátor odkazu:
- po kliknutí na názov zákona sa doplní jeho ročník a číslo do políčok, môžete doplniť číslo paragrafu atď. Následne vložíte odkaz do odpovede
- po kliknutí na červený link "Otvoriť" sa Vám otvorí vybraný zákon na AUTORA.sk kde si môžete nájsť text a vygenerovať link na vloženie citácie a odkazu
avalik
26.07.17,14:37
na mobile nefunkcne, na druhom obr. sa neda zrusit nove okno, musim vypnut prehliadac, poznamky pid ciarou necitatelne
Richard
26.07.17,14:49
Tu - v odpovediach na TIP to nie je, len v odpovediach na otázky. Môžem to aj sem pridať.
Richard
26.07.17,14:52
Už je to aj tu.
Richard
26.07.17,15:06
Nie na každom mobile fungujú okienka. Vložené texty do odpovedi sa však zobrazujú na mobile priamo v odpovedi, nie je problém s okienkami.

Mne to ide aj posunúť aj zatvoriť, avšak nefunkčnosť na mobile je spôsobená tým, že tie okienka nie sú technologicky určené pre mobil.

Robiť to cez okienka na mobile ani nedáva zmysel, mobil je malý na to aby sa na jednej obrazovke dalo pozerať niekoľko okien naraz.

Pre mobil to v zákonoch asi prerobíme na obyčajné otvorenie celého okna alebo novú vrstvu v tom istom okne.
sito
27.07.17,08:15
Novinka, snáď sa sa ujme, neujme sa ták ako anonymita na porade? Čo priniesla na poradu? Nevraživosť, zvady, hrubosť, vulgarizmy, mazanie komentárov, príspevkov, uzatváranie tém, atď. Kedysi, keď sa niekto rozhodol dať mínusku bol hrdina, všetci vedeli kto ju komu dal a za čo. Dnes? Hrdina? Kto? Ten kto sa skrýva za anonymitu? Nie! Niektorí ju úmyselne zneužívajú na rozrýpanie vzťahov na porade, hlavne tí, čo si behom pár dní dokážu zmeniť svoju identitu. Niektorí manipulátori porady sa potom snažia spraviť poradu, vraj únosnú. Ba dokonca dajú odbornú radu, "komu sa na porade niečo nepáči, nech sa mu na poradu neráči" Môže isť niekam do Karáči. No a dosť, dosť veľa ľudí sa sa rozhodlo odísť do ... z porady a družne v pohode sa cítia na iných stránkach. Je to môj osobný názor, názor ostatných je, aký? :D
Richard
27.07.17,21:22
Nevnasajte tu negativne hodnotenie uplne ineho problemu. Kazite pohodu tejto temy :)

Neviem či tu je problem s negativnym hodnotenim alebo myslenim.


Tak niekde inde, toto je tema ktora riesi serioznu pomocku, ktoru docenia ti co diskutuju odborne.

Offtopic tu nebudem riesit.
misoft
28.07.17,15:18
Uvidíme, ako sa to osvedčí - ono predsa len je jednoduchšie (ak si na to zvykneme) kliknúť len na to "§Zákon" , nájsť si ho a netreba vypisovať paragrafy, odseky - vyhodí to samo. Zatiaľ som nevyskúšal, ale jeden nikdy nevie....:D:D:D
misoft
29.07.17,17:12
Takže prvý dojem - buď robím chybu, alebo to nefunguje v niektorých prehliadačoch.
Použil som "§Zákon" - zo zoznamu som vybral uvedený zákon - dal Otvoriť. OK - zobrazilo AURORA SK - vyhľadal som uvedenú časť - našiel vpravo tú ikonku pre vkladanie .
Pokiaľ som dal Odkaz - v príspevku sa dal vložiť URL odkaz.
Pokiaľ som však vybral možnosť Vložiť text.... a klikol na skopírovať a následne som "Paste" Vložiť dal do príspevku - zobrazil sa len zze/......... a žiadny text.

Tu príklad z náhodného zákona:

zze/2003-595/ zz/-/
http://www.autora.sk/zz/2003/595/#paragraf-1.odsek-1.pismeno-a.text (toto som musel vložiť zo schránky")

Takže to nezobrazuje.
Richard
29.07.17,18:13
Kde si to vlozil? Ono sa to zobrazi az po prvom nacitani stranky. Ked odosles prispevok vidis len skratku zze/... ale ostatnym sa to zobrazi. Tebe az po refreshnuti.

Ak kopirujes http://www.autora.sk/zz/.... to je len obycajny odkaz.
misoft
29.07.17,19:29
No teraz som znova načítal tento TIP a stále je tam zze/...... - žiadny text....
A to som z tej AURORY klikol na tú červenú značku vpravo pri texte a vyskočili dve voľby a modré Kopírovať. T.z. ze sa to ukladá do schránky. A v príspevku sa to asi musí zo schránky vložiť (Ctrl+V) do príspevku.
Richard
29.07.17,21:00
Kde? v tvojom prispevku? Chyba tam cislo paragrafu atd.

Ked si skopirujes zo zakona skratku tak tam mas zze/2003-595/ c.paragrafu/c.odseku/pism. skus este raz. Musel si to nejak zmazat.

Cize takto:
zze/2003-595/1/1/a/

Zvladol som to aj na mobile.

.
.