microhyd
26.07.17,14:34
Ahojte,
Jedna rychla otazka k jave :)

Mam skript napisany v jave, ktory funguje cez makra v prehliadaci, ale chcel by som ho posunut dalej tak, aby riadky kodu ostali zakryte a bez moznosti citania uzivatela na druhej strane.

A otazka znie, ci je to mozne a ak ano, tak nejaky link, kde by som sa o tom konkretne vedel docitat viac, aj v anglictine, pouzijem translator :D
Ja som nejake stranky presiel, ale mam pocit, ze sa tam neriesilo to, co riesim ja.

Dakujem vopred velmi pekne za vas cas a odpovede :)



************************************************** ******
ODPOVED:
Takze odpoved som si nakoniec po 10 hodinach boja nasiel, a tu je :
Sifrovaci online kompilator pre javascript.
https://javascriptobfuscator.com/Javascript-Obfuscator.aspx


Zvysne keci okolo toho mam v komente :D

Dakujem vsetkym za cas, ktory venovali tomuto prispevku :)
ZahradnikAmater
26.07.17,20:19
Javascript nie je Java. Javascript je textový súbor, ktorý sa interpretuje. Takže prehliadač musí mať možnosť čítať príkazy v testovom súbore, aby ich mohol vykonať. Už je to ale dávnejšie, čo som v tom písal nejaké veci, tak možno vymysleli kompilátor, ktorý spoľahlivo funguje na všetkých prehliadačoch.
microhyd
10.08.17,02:09
Zdravim ta zahradnikAmater!

To s tym rozdielom je dobra vsuvka, nejak mi asi usiel ten rozdiel v navale cisel :D Ale dakujem aj tak za spravnejsiu interpretaciu :)

Ano, presne to , ze ten prehliadac musi vediet citat riadky, preto ma ani nenapadlo zacat sifrovanim.
Ale nedalo mi to a v zavere (asi po 10 hodinach :D) som to ako moznost skusil a vid ho, motyka vystrelila! :D

No tak si predstav, ze existuje encrypt(sifrovanie) na javascripty! :)
Cumel som na to ako debil, ale ono to fakt fungovalo.
Skript som zasifroval a testoval v prehliadaci a prehliadac vedel, co ma robit! :D

Tu je zas na mieste otazka, do akej miery je ale ta sifra "neprelomitelna"... Ale ja si tu otazku nekladiem, pretoze mam aspon ciastocnu odpoved. A teda ak to dokaze desifrovat 1 z 5000 ludi, je to v pohode :D
Zvlast ak mu vymedzis cas v tom kode, napriklad ze skript bude funkcny povedzme 3 hodiny a potom sa prepise uplne, teda tak, ze uz ho ani prehliadac nepochopi :D
Takze urcite tam moznosti su a ako je vidiet, je ich celkom dost :)
Napisal som odpoved, aby bolo pre tych, ktori by si kladli podobnu otazku :)

Dakujem este raz, maj pekny den :)

K zaveru prikladam link a odpoved v jednom , na sifrovaci online kompilator pre javascript.
https://javascriptobfuscator.com/Javascript-Obfuscator.aspx