eco 1
26.07.17,13:53
Moze zamestnavatel vyplatit zamestnancovi cestovne náhrady na cestu z miesta pobytu zamestnanca do miesta do sidla firmy a späť ak zc byva napr.v BA a miesto vykonu prace ma v KE?


Toto ustanovenie sa da ako vysvetlit ?
zakon o CN §2 ods.3

...."Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a späť náhrady ako pri pracovnej ceste."

Vdaka za odpovede.
ivka70
26.07.17,11:55
ide o pracovnu cestu? alebo len o cestu do prace?
eco 1
26.07.17,12:05
podla mna ide o cestu do prace, ale pobyt ma mimo miesto vykonu prace
avalik
26.07.17,12:17
kde ma zamestnanec miesto vykonu prace? co ma v PZ uvedene? kde skutocne vykonava pracu?
ivka70
26.07.17,12:21
to je aky pobyt? ide na pracovnu cestu v KE?
eco 1
26.07.17,12:27
PZ sa este len pripravuje od 1.8. a nevieme ci mame uviest v zmluve náhrady cestovného na cestu z miesta pobytu zamestnanca do sídla firmy a späť.
miesto vykonu prace bude v KE, sidlo firmy PO a zamestnanec byva v BA, zamotane strasne
ivka70
26.07.17,12:33
Nemozete mu preplacat cestovne nahrady za cestu z miesta bydliska do miesta vykonu prace, ktore ma v pracovnej zmluve.
ak mu chcete na takuto cestu prispievat, urobte predpokladany priemer nakladov na cestu za mesiac a o taku sumu mu navyste mesacnu mzdu alebo sa dohodnite na trvalej odmene v tejto sume.
eco 1
26.07.17,12:54
dakujem ivka
eco 1
27.07.17,08:28
prosim Ta a toto ustanovenie sa neda pouzit ?

zakon o CN §2 ods.3

...."Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a späť náhrady ako pri pracovnej ceste."