MUŠKA
26.07.17,16:41
V dodatočnom KV DPH som opravovala D2 (navyšovala).
Zrušila som v základ 1000 a dph 200 kôdom 1
nahodila nový záznam základ 2000 a dph 400 kódom 2.
Pri podávaní dodatočného KV mi Finančná správa vyhodila hlášku chyba systému a nič viac, tak som ho podala ešte raz. Bohužiaľ nakoniec prešli oba KV.
Teraz prišla výzva na odstránenie chyby 4001 (neexistuje transakcia na zrušenie). Je v nej uvedený len jeden riadok z D2, ktorý som chcela zrušiť čiže základ 1000 a dph 200 kód 1.
Správkyňa z DU sa vraj nevie dostať do KV, a tak mi nevie poradiť.
Vedeli by ste mi pomôcť s opravou?
Zadám ešte raz KV dodatočný s jedným riadkom v D2 so správnymi údajmi, čiže základ 2000 a dph 400 s kódom 2 a nič viac?
Alebo podám nulový dodatočný KV, vzhľadom na to, že ten duplicitný pre chybu 4001 nemohli spracovať a tým prvým dodatočným som opravila hodnoty, ako bolo potrebné...
bredikova
27.07.17,03:42
Ja by som cez všeobecné podanie dala žiadosť o zrušenie toho chybného KV s tým že bol zaslaný dvakrát - ten správny dodatočný tam zostane. Mne sa niečo podobné stalo že, som si myslela že DPH neprešlo a bol tam nakoniec dvakrát a takto sme to riešili s mojou správkyňou.
MUŠKA
27.07.17,11:18
Z Podpory fin.spravy mi odporučili presne tento postup, ak by náhodou mal niekto podobný problém:

Dobrý deň,

nulový KV DPH nemá zmysel posielať. Druhý dodatočný KV DPH skončil s chybou kvôli tomu, že údaje v ňom boli totožné s prvým dodatočným KV DPH a údaj, čo systém chcel zmazať týmto druhým dodatočným KV DPH, ktorý tam bol s kódom opravy=1, zmazať nemohol, lebo údaj už bol z riadneho KV DPH zmazaný prvým dodatočným KV DPH. Preto bola vygenerovaná chyba 4001= nenašiel sa záznam na zrušenie.

Pri chybách 4001 sa žiadny údaj z daného dodatočného KV DPH nezapíše do IS KV DPH tzn. ani ten údaj, ktorý ste potrebovali k riadnemu doplniť a mal kód opravy=2. (Pozerajte na tento druhý dodatočný KV DPH akoby nebol podaný vôbec).
Správcovi dane stačí oznámiť, že druhý dodatočný KV DPH je totožný s prvým dodatočným KV DPH a teda nič nie je potrebné opravovať.