AJI62
26.07.17,17:54
Dobrý deň, dňa 19.5.2015 som prebrala od firmy služobný mobil podpísaním preberacieho protokolu. V ňom bolo uvedené, že hodnota mobilu je 140 € a túto sumu uhradím v prípade straty alebo neostrániteľného poškodenia.Dňa 27.4.2017 mi tento mobil bol ukradnutý na ceste z práce domov vo vlaku. Firma odo mna žiada náhradu škody vo výške 140 EUR po takmer 2-ročnom úžívaní mobilu bez prihladnutia na opotrebenie. Daný typ nového mobilu je možne kupiť za 90 EUR. Je možné, aby odo mna firma žiadala náhradu škody vzhľadom na to, že to nebola strata - zapríčinená mnou ale krádež mobilu?Daná krádež je riešená železničnou políciou. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
buchač
26.07.17,16:05
Firma si uplatňuje nárok, nič iné.
Krádež je krádež, železničná polícia nevyšetrí v podstate nič.
Ak nemáš poistenie voči takejto udalosti, tak smola.
Amortizácia by sa ale mala nejaká brať do úvahy.

Ale ak firme ide len o mobil samotný, tak niektoré akceptujú zakúpenie nového zariadenia.
Navrhni takéto riešenie...kúpiš tú istú (a dokonca novú) mašinu za menšiu cenu...a obidve strany budú spokojné.
misoft
26.07.17,16:10
Ja len poznámočku... pred dvoma rokmi stál 140€ - tak to získali, zaznačili... terajšia cena je irelevantná.
Obráť sa na firmu s tým, že krádež je v riešení a do skončenia vyšetrovania, ktorým sa vylúči/potvrdí tvoja zodpovednosť za krádež by nemali žiadať náhradu. Okrem toho - istotne sú proti takémuto poistení - čiže by si ešte po skončení vyšetrovania uplatnili poistku - a takto by sa neodôvodnene obohatili.