Miloš29
26.07.17,18:13
Môže advokátsky koncipient zároveň byť aj profesionálnym športovcom ? Myslím vykonávať šport na základe zmluvy o profesionálnom vykonávaní športu v zmysle nového zákona o športe.

Odkazujem na § 62 písm. d) zákona o advokácií, ktorý hovorí o tom, že koncipient môže vykonávať činnosť v inom pracovnom pomere, ktorá nie je v rozpore s povahou a etickými princípmi výkonu praxe advokátskeho koncipienta. Myslíte že vykonávanie športu je možné zahrnúť do tejto oblasti ? Ďakujem za rady a názory.
misoft
26.07.17,16:16
A prečo by nemohol? Môže byť aj automechanikom, pekárom.... pokiaľ to nebude na újmu iného zamestnania....
A čo má profesionálny šport (teda nie exekutíva) spoločné s advokáciou?
buchač
26.07.17,16:24
Hm...
Len dúfam, že túto otázku nepoložil jedinec s vysokoškoským vzdelaním v oblasti práva ?

Kto iný by mal vedieť pohybovať sa medzi §§§, ak nie (budúci) právnik ?
Miloš29
26.07.17,16:28
Je v tomto prípade potrebné žiadať výnimku od komory ?
jslancik
26.07.17,17:04
presne, niečo v takom zmysle ma tiež napadlo - že pán koncipient by si mal tú otázku vedieť zodpovedať sám, inak by sa mal radšej na 100% venovať tomu športu...
avalik
27.07.17,04:32
preco bola vymazana moja odpoved s citaciami zakonov?
ivka70
27.07.17,06:07
ziadna odpoved tu nie je vymazana - ani v historii tvojich prispevkov sa nenachadza .... ak si ju pisala, skor ti ju nenahralo ... ale zmazana nie je
viktorviktor
27.07.17,11:10
neuviedol si konkrétny šport, sú súťaže kde lietajú vysoké sponzorské príspevky, podľa mňa je možné zahrnúť profesionálny výkon do tejto oblasti
avalik
27.07.17,13:54
zaujimave, ze som ju aj upravovala ... ale asi zasiahla najvyssia moc kedze som nepouzila najnovsiu vychytavku :(
avalik
27.07.17,14:00
takze este raz a bez citacii
pozri zakon o sporte ... , skuma sa ci ma zmluva znaky zavislej prace - ak aano, tak si "profesionalny sportovec - zamestnanec" so vsetkymi vyhodami aj nevyhodami, ... ak nie, tak si podnikatel a znova so vsetkymi vyhodami, nevyhodami a povinnostami

ak si zamestnanec, rozhoduje komora ci mozes mat subeh alebo nie
sito
27.07.17,14:06
Chcelo by to šustra ( šveca ) Tu sa fakt dejú veci ... no poď ... poď na poradu :D