michalblaha
27.07.17,06:22
Dobrý deň,

ako predávajúci v kúpnej zmluve (nehnuteľnosť) mám v zmluve zakotvené povinnosť kupujúceho predložiť mi pri podpise zmluvy e-kolok v hodnote zodpovedajúcej správnemu poplatku za návrh na vklad , t.j. 66 EUR. Návrh na vklad podávam ja. Akým spôsobom fungujú e-kolky v súčasnosti? Viem, že sa de facto jedná len o potvrdenie o zaplatení správneho poplatku s QR kódom. Je možné ich zakúpiť na pošte? To znamená prinesie mi e-kolok (potvrdenie o zaplatení správneho poplatku), ktorý ja len priložím k návrhu na vklad a dvom rovnopisom kúpnej zmluvy? Vopred ďakujem za odpoveď.
ivka70
27.07.17,04:49
e-kolok si kupis v samoobsluznom terminali na kolky alebo na poste (neviem, ci na vsetkych, ale na stranke posty je zoznam https://www.posta.sk/sluzby/platobny-system-e-kolok) , pripadne cez aplikaciu, web a pod.

Vytlacia ti kolok s cislom a ciarovym kodom, ktory sa priklada k vkladu (vyzera to ako taky vacsi pokladnicny blok). Uradnik podla cisla v databaze zisti, ci je kolok platny (a dosial nepouzity) a priradi ho k transakcii (pouzije), ktoru robis.
Potvrdenie o zaplateni je dalsi papierik (blocek,), ten si necha ten, kto kolk kupoval.
misoft
27.07.17,18:22
Inými slovami - kupujúci si zakúpi e-kolok - tebe dá ten e-kolok a jemu zostane potvrdenie o zakúpení e-kolku. A ako bolo hore písané - na katastri podľa EAN kódu (čiarkový kód) zistia, zanesú do dokladu.