LiliSK
27.07.17,11:03
Dobry den,
potrebujem poradit. S byvalom mame podielove spoluvlastnictvo bytu 1/2. Ona ma na sebe hypoteku, ja nie som spoludlznik.
Chce odomna aby som jej za 1 symbolicke euro podpisal zmluvu o zruseni podieloveho spoluvlastnictva, ja ziadam vratenie 2500 eur, ktore som investoval na zaciatku.
Jej sa to zda neadekvatne a nemieni mi nic dat.
Pripadne ak prestane splacat byt, bude sa hypoteka a splacanie nejak tykat aj mna kedze som spoluvlastnik alebo nie?
DAkujem za rady
Mária27
27.07.17,10:08
Ako si prišiel k 1/2 bytu? Okrem tých 2500 eur zaplatila všetko ona - aj celú hypotéku?
LiliSK
27.07.17,10:11
Dala ma tam ako spoluvlastnika lebo bola do mna tak velmi zamilovana. no bohuzial sme spolu skoncili. A ano okrem mojej sumy vsetko ona preto nic neziadam viac od nej len tych 2500 naspat.
Mária27
27.07.17,10:24
Pedpokladám,že pri hypotéke je založený celý byt, teda aj tvoja polovica. Ty však v skutočnosti môžeš stratiť len tých 2500€, aj keby prišiel exekútor.

Zrušiť a vyporiadať spoluvlastníctvo je najjednoduchšie dohodou. Ak chceš byť spravodlivý, akože vidím, že chceš, mohol by si zvážiť aj to, či si počas spolužita neušetril napr. na nájomnom ... a či nárok na vrátenie sumy svojho vkladu neznížiš.
Dáša_
27.07.17,10:25
platil si platby spojené s bytom? dan, voda, teplo......
vicktor
27.07.17,12:25
Tiez nechapem - brala hypoteku sama, tak bola vylucnou vlastnickou, potom polovicu darovala a banka suhlasila???
Alebo uz pri brani hypoteky ste boli pol-na-pol a banka ta vynechala???
sito
27.07.17,12:57
A na kávu ste sem - tam chodili? Kto platil :D