oldschool
27.07.17,13:35
Mám prenajatú garáž na IČO a ani nie po 2 rokoch nájmu mi vypovedalo službu diaľkové ovládanie na hlavný vstup a vstup do mojej prenajatej garáže. Po informovaní majiteľa, že potrebujem náhradný diaľkový ovládač, majiteľ mi odmietol zabezpečiť náhradný ovládač a ak chcem nech si to riešim a zaplatím sám. Je to normálny postup?
ivka70
27.07.17,11:39
co mate v najomnej zmluve, kto hradi udrzbu a opravy? mozes si cenu opravy odpocitat z vysky najomneho?
felix1
28.07.17,03:06
Urcite z pohladu slusnosti / velkorysosti zalezi aj na cene za prenajom.
Ak si prenajimas garaz v meste na vychode SR za 200.-EUR/ROK je to ine ako za 400.-EUR/ MESIAC v Ba stare mesto. Ak zoberieme cenu DO cca 50.-EUR je malicherne tuto ciastku ziadat od teba pri druhom najme, ale pri 200.-/ROK by som to asi tiez neakceptoval. Tvoje ICO v tom nehra ziadnu ulohu. Pozri na zmluvu a uvedom si, ze prenosne DO si mohol poskodit ,,utopenim,, alebo ,narazom,,. Je to nedokazatelne, ale je to ine ako keby sa pokazil motor na mechanizme brany. To by som povazoval skor za pravdepodobnejsi ( stale ale nie jednoznacny ) problem vlastnika.
avalik
28.07.17,04:25
vymen bateriu v ovladaci - tu naozaj nehradi prenajimatel a je to cena do 2 eur, blocek z ERP si daj do uctovnictva
oldschool
05.08.17,19:29
Batériu som vymenil a nefungoval. Bol tam človek ktorý to má na starosti a povedal, že chyba je v ovládači, pretože nekomunikoval s ani jedným motorom...
oldschool
05.08.17,19:30
Platím 600,- € ročne (50€ za mesiac) a platím to jednorazovo.
oldschool
05.08.17,19:31
Musím pozrieť nájomnú zmluvu, aktuálne dovolenkujem a nemám to ako zistiť.