jannoo
29.07.17,01:23
Ahojte, mam 6 ročnú sučku slovenskeho čuvača, chcem ďalšieho psíka/sučku iného plemena. Existuje k tomu nejaký kluc, ktore plemena spolu vychadzaju OK a ktore by mohli byt problemove? K sucke je lepsia sucka, alebo psik? Dakujem
bettylou
29.07.17,07:11
Pes je zviera do svorky, vždy sa podriadi vodcovi svorky a tým si ty. Záleží od prostredia, kde ho chováš, či na dvore, na salaši, na puste, kde sú čuvačovi podmienky prirodzené, alebo... Ak donesieš bojové plemeno, ktoré je šľachtené na boj so psami, máš problém, budú si riešiť vlastnú hierarchiu, to aj tak budú. K sučke určite radšej psa, je to prirodzenejšie, ale budeš mať problém, že sa ti budú množiť, čo je tiež prirodzené a pravdepodobne to budeš riešiť umelo. Holt kľúč je, že načo ďalšieho psa potrebuješ, stráženie, terapia, ukázať sa... a už sa ti okruh plemien zúži.
buchač
29.07.17,07:45
...čivava...;) :D
bettylou
29.07.17,08:02
hej, ale k sučke, určite len pes čivava - tiež ma to ako prvé napadlo :D:D:D
kopretinka
29.07.17,14:51
to chceš na množenie?
Terezia13
29.07.17,19:38
neexistuje na to žiadny kľúč - psíkovia si sadnú alebo nie, kým bude ešte šteniatko, problém by nemal byť, ale po čase sa "holobriadok" bude chcieť stať vodcom "svorky", asi by som volila psíka, kým "pochopí, že je pes", fenka už sa v tom veku možno nebude páriť, takže tie hormóny "mladíka" sa už nebudú nejako vo väčšej miere prejavovať, fenky by mohli medzi sebou zápasiť o vodcu a je to jedno, aké plemeno by bolo vybraté, ja tu píšem xyz-krát, útulky sú plné aj šteniatok, nie je potrebné podporovať množiteľov
jannoo
30.07.17,05:54
Nie
jannoo
30.07.17,05:56
Ďakujem, chcem to pre mojich chlapcov, veľmi tuzia po steniatku, tak im chcem nejake dopriat a zaroven ich naucit zodpovednosti pri starani o psa
jannoo
30.07.17,05:58
Ďakujem, presne takyto koment som potreboval. Ano, v prvom rade pozeram utulky.
willma
31.07.17,10:49
betty aké "bojové plemeno" Také predsa neexistuje ;)
bettylou
31.07.17,12:51
kokeršpaniel, labrador - sú tiež priateľské