MySpace
31.07.17,13:18
Ahojte, skončila som vysokú školu, žijem ešte s rodičmi, lepšiu prácu si hľadám. Chcem sa poradiť, čo si o bonite klienta myslíte vy? Viackrát som sa totiž stretla s tvrdením od bankárov, že je potrebné dbať o svoju bonitu klienta, keďže to bude potrebné, keď v budúcnosti budem chcieť požiadať o úver. Takto mi aj banka argumentovala, že keď som chcela u nej zrušiť účet, že je výhodnejšie byť stálym (niekoľkoročným klientom tej istej banky), potom mi tvrdili, že si mám brať úvery (aspoň malé), aj len tak (napriek tomu, že ich práve nepotrebujem), aby som mala pozitívne záznamy v úverovom registri o tom, že viem riadne plniť svoje záväzky, včas a v celej výške. Tieto opatrenia mi vraj pomôžu do budúcna v schvaľovacom procese úveru / hypotéky. Je to pravda? Máte s tým skúsenosť? Záleží na tom? Ovplyvní to niečo? Ak áno, čo? Navyše čo ak moja banka v danom čase mi neponúkne výhodný úver / hypotéku a tak pôjdem cez inú finančnú inštitúciu?
Chobot
31.07.17,11:37
Pre banky je významnejší nový klient, ako starý, dlhoročný. BAnka potrebuje získavať nových klientov, preto pre nových je ochotná sa aj rozkrájať. Starého, dlhoročného klienta má istého, tomu sa nepotrebuje pchať do ....

Všimni si aj mobilných operátorov - pre nových klientov sú rôzne zľavy, darčeky a pod.

V poslednej dobe si banky kradli klientov v rámci refinancovania úverov a pre to boli ochotné podliezať úrokové sadzby.

Neboj, v najbližšej dobe budú banky bojovať o každého klienta, či je dlhoročný alebo nový. Hlavné aby bol bonitný - tzn. mal dobrý príjem, bol schopný zobrať čo najväčší úver a realizoval veeeeľa transakcií na účte.
vicktor
31.07.17,11:58
Houbeles, banky klientom uvery vnucuju.
Zobrat uver len tak ked ho niekto nepotrebuje aby si akoze ziskaval bonitu - pobavilo. :D
Cize banka ti zmenila bezplatny studentsky ucet na x-eurovy. Nevahaj a najdi inu banku. Jedna z Apeninskeho polostrova garantuje bezpoplatkovost na x rokov a vybery z bankomatov bez obmedzenia poctu a miesta. Ina od severnych susedov zadarmo s podmienkami, ale splnitelnymi.
duves
31.07.17,19:31
Kedže s tym pracujem, len potvrdím čo už tu bolo napísane. Moc na tom nezaleží, či si existujuci klient, alebo novy klient. Dokonca je teraz stav, že na pobočke ti pracovnici ponuknu najlepšiu sadzbu na úver, len aby si neodišla inde.
misomiso
01.08.17,07:00
Vobec na tom nezalezi. Ja som v TB uz 25 rokov, som tam VIP kilent, ked sa zjavim na pobocke tak sa vsetci pracovnici zbehnu ku mne, ze co potrebujem. Nikdy som nebol TB ani jedno Euro v nejakom omeskani a to tam mam aj sukromny aj firemny ucet. Napriek tomu som z TB nikdy nedostal ziadne uvery, hoci stale mi nejake ponukaju (okrem jedneho super nevyhodneh HU, ktory som zobral na zaciatku nasho vztahu). Odvtedy som uz tri dalsie hypoteky, z toho dve predcasne splatene aj s pokutou za predcasne splatenie (to znamena, ze nemozem byt nesolventny) a napriek tomu mi TB tieto hypoteky odmietla udelit (a to napeiek tomu, ze ten prvy, supernevyhodny HU som vysplacal na korunu a den presne). Ked som prisiel do inych bank ako cudzi clovek z ulice, ktoreho po prvy raz v zivote videli, tak odrazu nebol ziaden problem.

Tu poslednu hypoteku mi v TB sice tiez ponukali, ale v tretinovej vyske, ako mi dala bez najekeho extra preverovania ina banka (v ktorej som nikdy nebol klientom). A take, ze berte si uvery aj ked teraz nepotrebujete - no tak to snad ani nepotrebuje komentar. To je jednanie na urovni tych vypalnickych "Pozickarni". Celkom by ma zaujimalo, v ktorej banke sa ta tak snazia oblbovat.
MySpace
01.08.17,16:09
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Stalo sa mi to v Tatra banke prostredníctvom ich call centra som tam vychytala takého chlapca. Dnes už pri druhom telefóne, ako som si ho podrobne vypočula (hovor trval hodinu) som pochopila, že počúva len z polovice a moje argumenty nerieši, asi len svoj zisk a že mi do bankingu pošle celú ponuku na úver aj tak, že či si to aspoň neprečítam a nedám tomu šancu a dôvodil podobne ako predtým... a že bude k tomu embosovaná karta a ochránim si tak kreditnú kartu pred nekalými obchodníkmi, kedy platbu budú z banky môcť lepšie zablokovať v prípade podvodu, pochybného obchodníka, keďže sa peniaze odrátavajú z karty a nie môjho bežného účtu a ďalšie. Pritom som mu zdôraznila, že žijem s rodičmi a úvery nepotrebujem, sú mi momentálne na nič, keďže nežijem samostatne a nemám vlastnú domácnosť. Len to je to, že mnohí finančníci si myslia, že človek ak ich počúva a zaujíma sa o čo ide, tak automaticky ide za tým a vidia šancu, že by im predaj teoreticky mohol vyjsť. Tak sa pozriem, čo mi to poslal do bankingu, aby to nebolo aktívne, aj keď nie som si vedomá toho, že by som s produktom súhlasila. Nezabudol ani spomenúť, že ešte viac by sa mu to hodilo (teda vraj mne, ale asi myslel o sebe), že keby mi to poslali kuriérom, keďže cez neho sa veci riešia a vybavujú rýchlejšie - doručil by mi do 2 dní zmluvne podmienky a kartu a do 5 dní by mi listom prišiel PIN a cez banking takýto proces trvá dlhšie, v prípade že by som mal záujem o to. Pripadám si, že ma odhadol, že dychtím po požičaných peniazoch z úveru, keď mám rodičov pri sebe a musím ich mať tu a teraz, čím skôr. :D Asi lepšie nezdvihnúť, alebo neriešiť a hovor prerušiť na začiatku, že nemám záujem, lebo potom skúšajú ešte viac.
vicktor
02.08.17,05:30
HODINU si stratila pocuvanim oblbovaciek pricom nemas zaujem ani o kartu ani o uver...
Kolko ta teraz vyjde mesacny poplatok? Porovnaj s inymi bankami a od Tatarbanky prec.
Pozor aby si sa neprihlasila na vyletno-predajnu akciu firmy Smejdi sro.

Najserioznejsia SLSP??? Zmena podmienok od septembra z nich robi najNEserioznejsiu banku (aj ked sa nejedna o uvery).