zorran
01.08.17,15:41
Zdravim vsetkych. Dnes mi montovali kondenzacny kotol. Odvod spalin sa robil z boku cez stenu. Pani ked odisli, zostala mi tam okolo dymovodu medzera. Cim to mozem vyplnit? Da sa aj PUR penou?
Pridal som aj fotku. Nieje to najmensia diera.
Chobot
01.08.17,13:54
Môžeš aj PUR penou. Tú orežeš a povrch sa omietne. Aj ja som tam mal okolo dieru, akurát že ja to mám v strope.
zorran
01.08.17,13:58
Ano presne toto mam na mysli. Ja to mam z boku. Cize mozem klasicku pur penu? Alebo je na to nejaka specialna?
buchač
01.08.17,14:39
Volá sa to tesniaca žiaruvzdorná šnúra
Je to špeciálny materiál určený práve na tieto účely.
Rýchla práca, výsledok jasný.
https://www.google.sk/search?q=tesniaca+%C5%BEiaruvzdorn%C3%A1+%C5%A1n%C 3%BAra&client=opera&hs=hDG&channel=suggest&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjRuOKIobbVAhUGrxoKHSSjCmYQ_AUIBQ

DOPLNENIE po doplnení :
Tak tam je to už iná káva.
Na hentú dieru použi šamotovú múčku,do ktorej pridáš vodné sklo.
Nebudem Ti dávať linky, zvládneš aj sám.
Pred pár rokmi som pripájal nový dymovod ku novému krbu. Je to trochu piplačka, hlavne namiešať správne pomery....špachtľou natlačíš, môžeš dať aj nejaké kúsky šamotiek alebo iného vhodného matrošu. Vonkajšok upravíš do hladka a fertig.
zorran
01.08.17,14:41
Aha, dik za typ, toto nepoznam. Musim pozriet, ako sa stym pracuje
misoft
01.08.17,15:18
No ja by som k dymovodu PUR penu nedával!!!! Treba si uvedomiť, že dymovod (a spaliny) majú svoju teplotu a aj keby to bola tzv. protipožiarna PUR pena - napr. http://www.denbraven.cz/trubickove-pur-peny/0512-protipozarni-pena-45-cz134.html - nesmie sa použiť k dymovodom.
Buchač dole dal správne riešenie.
branislavp
01.08.17,15:32
akej značky máš kondenzacny kotol.
buchač
01.08.17,16:12
Značka snáď nie je podstatná...či ?
Dostať kúpiť súpravu - šnúra a lepidlo za tých cca 5€.
Ono ..."bezpečnosť nado všetko" nie je zbytočná veta. V prípade poistnej udalosti sa prizerá aj na určité okolnosti...a PUR pena by asi nebola podľa expertov veľmi kóšer.
buchač
01.08.17,22:13
Doplnenie odpovede vzhľadom ku novým skutočnostiam.
pavol54
02.08.17,05:19
Ako je riešený prívod vzduchu ku kotlu?
Ing. Ľubomír Janoška
02.08.17,07:55
Keď chceš mať 100% istotu, môžeš použiť protipožiarnu PUR penu, napríklad túto
http://www.denbraven.cz/dokument-produkt/136/sk-tl-05-12-rev6-protipoziarna-pena.pdf
V praxi ale teplotu komína kondenzačného kotla zvládajú aj bežné izolácie, ktoré nie sú dimenzované na vysoké teploty. Pokiaľ normáne funguje.
Chobot
03.08.17,07:40
Načo žiaruvzdornú šnúru?? To nie je krb, ale kondenzačný kotol.

Kondenzačný kotol má plášťový dymovod. Spaliny idú vnútorným potrubím a prívod vzduchu je cez vonkajšie potrubie. Vonkajšie potrubie je studené, ani vnútorné nie je horúce. Z kondenzačného kotla idú spalín je medzi 40 až 60 st. C.
Chobot
03.08.17,07:42
U kondenzačného kotla majú spaliny teplotu max. 60 st. C, a aj to len vo vnútornom potrubí. Vonkajšie je prívod vzduchu. Ten dymovod, aj keď sa kúri, môžeš kľudne držať v ruke. PUR pena nie je žiadny problém.
buchač
03.08.17,07:43
Tibor, odpoviem vtipom.

" Istota je istota "...povedala mníška a natiahla ešte jeden koton na sviečku. ;)
Chobot
03.08.17,07:44
Jedno je ale pravda, že je to obrovská diera, u mňa to bolo len niečo vyše 1 cm medzi otvorom v strope a dymovodom. Tú dieru na obrázku by som asi najprv vymuroval pórobetónom čo najbližšie k dymovodu a zvyšok by som kľudne vypenil. Ten dymovod máš dvojplášťový, aj keď budeš kúriť, nebude horúci.
zorran
03.08.17,10:17
Uz som to konzultoval s kurenarom. Vraj pri kondenzacnom kotli ten dymovod bude iba vlazny, ale poradil mi pre klud duse Kachliarsky tmel. Takze ked sa trosku ochladi tak to vymurujem kuskami tehly a okolie okolo dymovodu vyspravim kachliarskym tmelom. Ale dik za typ