kullik
24.07.06,11:45
Potrebovala by som poradiť ak jedna firma má zamestnaného zamestnanca na trvalý pracovný pomer a tento zamestnanec by mal vykonávať prácu pre ďalšiu firmu akú zmluvu by tieto dve firmy mali medzi sebou uzavrieť, čo všetko je k tomu potrebné a akým spôsobom a na základe čoho si tieto dve firmy budú medzi sebou fakturovať náklady na toho zamestnanca?
KEJKA
24.07.06,09:50
Najlepšie je uzavrieť dohodu-zmluvu o poskytovaní služieb a fakturujete cenu práce podľa tejto zmluvy (mzdy+odvody+sociálne náklady) plus dPH.
kullik
24.07.06,10:01
Ďakujem a nájdem niekde aj vzor ako by takáto zmluva mala vyzerať?
Evanka
24.07.06,10:10
Potrebovala by som poradiť ak jedna firma má zamestnaného zamestnanca na trvalý pracovný pomer a tento zamestnanec by mal vykonávať prácu pre ďalšiu firmu akú zmluvu by tieto dve firmy mali medzi sebou uzavrieť, čo všetko je k tomu potrebné a akým spôsobom a na základe čoho si tieto dve firmy budú medzi sebou fakturovať náklady na toho zamestnanca?
Podľa mňa by mal mať uzatvorenú Dohodu o dočasnom pridelení inému zamestnávateľovi (§ 58 ZP).
KEJKA
24.07.06,10:15
súhlasím aj s touto možnosťou, ale medzi bežnými podnikateľmi aj tak pôjde o dodánie služby... a preto z hľadiska DPH je čistejšie moje riešenie.
Podľa otázky sa mi nezdá aplikovať na to ustanovenie platné pre agentúru dočasného zamestnania....
kullik
24.07.06,11:52
poprosila by som teda ešte o najaký link na vzor zmluvy o poskytnutí služieb
Erika-ežka
28.11.11,21:05
súhlasím aj s touto možnosťou, ale medzi bežnými podnikateľmi aj tak pôjde o dodánie služby... a preto z hľadiska DPH je čistejšie moje riešenie.
Podľa otázky sa mi nezdá aplikovať na to ustanovenie platné pre agentúru dočasného zamestnania....
Hľadám tu jednoznačnú odpoveď, ale mám pochybnosti, preto sa skúsim opýtať na podobný prípad. Fy "A" vykonáva pomocou svojich zamestnancov pre Fy "B" služby. Majú spísanú medzi sebou obchodnú zmluvu, že zamestnanci fy "A" môžu používať autá, mobily, pomocné pracovné prostriedky fy "B", pričom náklady na použitie týchto prostriedkov bude znášať fy "B" - vlastník prostriedkov. Fy "A" bude mať príjem za poskytnuté služby.
Je to daňovo uznateľný náklad pre fy "B" - keď vlastne tie prostriedky nie sú využívané priamo jej zamestnancami?
Prosím o vyjadrenie sa.
Ďakujem
KEJKA
29.11.11,06:26
podľa môjho názoru áno, je to daňový náklad firmy B, neviem, prečo by nemal byť.
"A" fakturuje zamestnancov - ich osobné náklady, resp. plus nejaký zisk
"B" ich využíva a k tomu využíva ešte iný "vlastný" majetok.
Erika-ežka
29.11.11,08:54
podľa môjho názoru áno, je to daňový náklad firmy B, neviem, prečo by nemal byť.
"A" fakturuje zamestnancov - ich osobné náklady, resp. plus nejaký zisk
"B" ich využíva a k tomu využíva ešte iný "vlastný" majetok.
Lenže v tom vidím problém, že fy "A" nefakturuje zamestnancov, ale len poskytnuté určité služby - ktoré vykonáva pomocou svojich zamestnancov a tí zamestnanci používajú pracovné prostriedky odberateľskej firmy "B", ktorá znáša náklady na použitie týchto prostriedkov.
T.Z. fy A má mzdové náklady na zamestnancov, príjem za poskytnutie služby fy "B"
Fy "B" má náklady za poskytnuté služby + náklady na použitie jej prostriedkov.
Majú to tak nadstavené aj v zmluve, ale neviem či je to úplne v poriadku....
KEJKA
29.11.11,09:24
všetky špecifiká treba posudzovať individuálne podľa konkrétnych ustanovení danej zmluvy. nedá sa všetko zovšeobecňovať. Takže jednoznačne neodpoviem.
Erika-ežka
30.11.11,13:28
všetky špecifiká treba posudzovať individuálne podľa konkrétnych ustanovení danej zmluvy. nedá sa všetko zovšeobecňovať. Takže jednoznačne neodpoviem.
OK, ďakujem. Myslím, že bude najdôležitejšie, aby to bolo všetko zakotvené v zmluve.