Majak123
02.08.17,07:43
Ahojte, budem veľmi vďačná, ak mi pomôžete ....
Zamestnancovi bol priznaný dôchodok v 07/2017. Je možné, aby sme ukončili TPP k 31.08.2017 (samozrejme po vzájomnej dohode) a následne uzatvorili novú zmluvu od 01.09.2017 na kratšiu pracovnú dobu?
Ide hlavne o to, že má veľa starej dovolenky, ktorú by sme dali preplatiť a taktiež by mal nárok na odstupné.
?? Ďakujem vopred.
Tweety
02.08.17,05:48
Je to možné, PP skončí, nevyčerpaná D mu bude preplatená A či mu vznikne nárok na odstupné? Isto nie, pretože začína nový PP, ak by ho aj dostal, musel by ho vrátiť. Dôvod skončenia PP aký?
Platí §76 ZP
(4) Ak zamestnanec po skončení pracovného pomeru nastúpi opäť k tomu istému zamestnávateľovi alebo k jeho právnemu nástupcovi do pracovného pomeru pred uplynutím času určeného podľa poskytnutého odstupného, je povinný vrátiť odstupné alebo jeho pomernú časť, ak sa so zamestnávateľom nedohodne inak. Pomerná časť odstupného sa určí podľa počtu dní od opätovného nástupu do pracovného pomeru do uplynutia času vyplývajúceho z poskytnutého odstupného.
Majak123
02.08.17,05:56
To som práve potrebovala zistiť, aký dôvod uviesť, aby získal aj ten bonus. Ide pravdupovediac o to, aby sme vyplatili tú starú dovolenku.
Ako tak čítam §, tak mi je jasné, že odstupné vyplácať nebudeme.
Zbytočne by sme to komplikovali tým, že by ho musel vrátiť. Pretože nástup bude hneď na druhý deň.
A vieš mi prosím ťa povedať, ako je potrebné túto zmenu nahlásiť na SP ?
Tweety
02.08.17,05:57
cez RLFO ukončenie PP a druhý RL nový PP
Tweety
02.08.17,05:58
AKý bonus? Odchodné? Na to mu nárok vznikol. Skončiť jedine Dohodou podľa § 60, bez odstupného.. Pri skončení PP ste povinný vyplatiť nevyčerpanú D.
FERONA
02.08.17,06:31
nemylite si odstupne s odchodnym?
veronikasad
02.08.17,11:21
Nepytas sa náhodou na odchodné?
Majak123
05.08.17,17:23
Ano...odchodne som mala na mysli. Pomotala som to. To znamena, ze na odchodne ma narok, aj ked ho opat zamestname? Takze vyplatim dovolenku aj odchodne...
veronikasad
05.08.17,19:45
ano, na odchodné má nárok pri prvom skončení pracovného pomeru. Jeho výplatu treba poznačiť na zápočtový list.