Lukas Hruz
02.08.17,08:02
chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s prehrávaním digitálnych a analógových VHS na DVD...zariadenie na to mám...chcem aby to bolo v čo najväčšej kvalite preto potrebujem poradiť program na strihanie a úpravu( na jednej páske je viacero filmov) ďalej do akého formátu by som to mal nahrať na DVD(AVI, DIVX...) je ich asi viac....
misoft
02.08.17,07:59
Na to sa najčastejšnie používa nejaká tv karta, ktorá má mož osť analógového vstupu a prevádza to do digitálnej formy. Digitálna nahrávku môžeš často preniesť priamo, pokiaľ je v používanom formáte.
Formáty pre video a audio.
http://www.posterus.sk/?p=6821
Petrzlen
03.08.17,07:50
Zariadenie (ktoré máš) ukladá video v nejakom formáte. Podľa toho (a samozrejme ďalších svojich požiadaviek) sa treba rozhodnúť ako video archivovať. Na jednoduché spracovanie (rýchle strihanie na jednotlivých časti bez rekompresie a prípadný prevod do iných formátov) je dobrý AviDemux. Súčasná verzia umožňuje export do všetkých formátov, aj do najnovšieho HEVC (H265) a má štandardne predvolené parametre, takže netreba príliš študovať teóriu videoformátov. Na hromadné prevody videoklipov používam Format Factory.
Lukas Hruz
07.08.17,08:27
Ďakujem za odpovede.... a keď tak sa ešte opýtam aký by mal byť celý postup od začiatku až po koniec...čomu sa vyvarovať na čo dávať pozor atď. ??
Petrzlen
12.08.17,10:34
Hmmm, ak toho máš veľa, oplatí sa základné veci naučiť. Ale zožerie Ti to dosť voľného času. Ak málo, tak si to radšej nechaj spraviť. Nejde len o archivovanie nejakých starých videí. Dnes "točí" každý, nepotrebuje kameru - veď zariadenie má v digitálnom fotoaparáte, mobile, tablete... Aj preto sa oplatí spracovaniu videa pričuchnúť. Kuchárku možno spraviť na konkrétne dielo, ťažko zostaviť všeobecný postup bez znalosti o čo ide.
Lukas Hruz
06.09.17,04:11
No ja mám asi 50 VHS....takže si to asi pekne preštudujem a dám sa do toho....mám už prezreté veci k tomu ale neviem posúdiť či to je kvalitné a vhodné na to čo ja potrebujem....
misoft
06.09.17,16:31
No to je práve ten problém.... kvalita!
Ja som v minulosti využil to, že som mal videorekordér s HDD - jednoducho som prehrával VHS a zaznamenal na HDD v ňom, potom som to len spätne napálil na DVD-RW (vo video formáte pre klasické DVD) a v PC konvertoval na AVI. Ale to bolo pred cca 7 rokmi.