hana2017
03.08.17,22:14
Ďakujem a prosím o radu - ako si mám vybrať exekútora? - lebo na túto otázku "Ako si vybrať exekútora na vymáhanie nevyplateného dedičského podielu na základe právoplatného dedičského uznesenia" viď sekcia Právo mi dnes ktosi napísal, že exekútora môže vybrať len súd. Nerozumiem ?! Veď právoplatné dedičské uznesenie je predsa dnes už rovné rozhodnutiu súdom či? Prosím, dosť mi to súri, lebo s.práve na nete zistila, že predali byt po mojom otcovi za vysokú sumu a bojíím sa, že peniaze zase rozfrkajú, lebo brat je grázel a furt v nesplatených dlhoch. Hanbím sa to povedať, ale je to podvodník parexcelans čierna ovca rodiny, preto sa spolu nestýkame už takmer 25 rokov. Veľa ľudí pripravil o peniaze, aj z blízkej rodiny Už minim.1/2 roka majú peniaze na účte za predaj bytu a mňa stále nevyplatili.
Chcela by som zajtra ísť do Blavy s tým za nejakým exekútorom.
draik
03.08.17,20:20
Ten ktosi som bol ja a opakujem, že exekútora vyberá súd (náhodným výberom), teda si ho už nevolí ten, kto podáva návrh na exekúciu. Exekučné návrhy je možné podať už len elektronicky (so zaručeným podpisom) a ak nemáte príslušné vybavenie, návrh Vám síce za odplatu pripraví a podá hociktorý exekútor, priamo exekučné konanie bude viesť exekútor, ktorému bude vec pridelená.