Romankaru
04.08.17,16:06
Nie nič sa u mňa nemení,zmenil by som len ten trvalý pobyt.nie som vedený na úrade práce. Som zamestnaný na TPP už viac ako 10rokov,len sa chcem presťahovať a zmeniť trvalý pobyt.
veronikasad
04.08.17,14:07
meníš zamestnávatela ?
veronikasad
04.08.17,14:12
Nemáš nárok, nesplňaš podmienky :

Príspevok na presťahovanie za prácou je náhrada časti preukázaných výdavkov súvisiacich s presťahovaním uchádzača o zamestnanie z miesta jeho trvalého pobytu v súvislosti so získaním zamestnania, ak miesto jeho nového trvalého pobytu na území Slovenskej republiky, do ktorého sa presťahoval, je vzdialené od miesta pôvodného trvalého pobytu najmenej 50 km.

Príspevok na presťahovanie za prácou sa poskytuje občanovi, ktorý bol uchádzačom o zamestnanie vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej 3 mesiace a ktorý bol vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodu vzniku pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu okrem pracovnoprávneho vzťahu založeného dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, ak o tento príspevok písomne požiada.

O príspevok na presťahovanie za prácou môže občan požiadať najneskôr do 12 mesiacov od zmeny miesta trvalého pobytu v súvislosti so získaním zamestnania.

Príspevok na presťahovanie za prácou sa poskytuje jednorazovo raz za dva roky, a to vo výške najviac 1327,76 eur.

Ak o príspevok na presťahovanie za prácou požiadajú písomne obaja manželia, ktorí spĺňajú uvedené podmienky, príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytne tento príspevok len jednému z manželov.
kn-alka
04.08.17,14:56
prečo? si vedený na úrade práce?
veronikasad
04.08.17,15:10
Príspevok je určený pre uchádzačov o zamestnanie, evidovaných na Úrade práce ...