hviezdička1984
07.08.17,09:09
Mam 1izbovy byt, v tom istom panelaku som nasla pani ktora ma 3izbovy. Dohodli sme sa ze si ich vymenime plus doplatok. Pravnicka mi poradila ze to ide len cez zamennu zmluvu. Vdaka katastru portal som zistila ze 1/10 bytu vlastni ina osoba. Majitelka bytu mi az potom povedala ze to je nevlastny syn po muzovi ktory sa dostal k tomu vdaka dedicstvu. Pani s nim nie je vobec v kontakte.Viem ze na zamennej zmluve su obe strany zaroven predavajuci aj kupujuci cize obaja musi byt predavajuci bytu a stavaju sa spolu aj vlastnikom druheho bytu.Pani ho cche akoze zmluvou vyplatit a vynechat ho. To podla mna nie je mozne aspon tak som pocula. Ja sa bojim ist do toho a zaplatit znalca a zmluvu co je cca 400eur a potom sa ten pan nedostavia k podpisom nepride Som jej navrhla nech si to vyriesia medzi sebou a ked bude jedinou vlastnickou bytu tak ich vymenime. Je aj nejaka ina moznost ako to vyriesit? Pani s tym nevlastnym synom nie je v kontakte ani ho nepozna.dakujem
branislavp
07.08.17,08:14
Vlastník je jasný, 9/10- pani a 1/10 - syn jej manžela. Asi pani 9/10 podielu by chcela zatajiť ďalšieho spoluvlastníka, to sa nedá. pri čistom prevode. .Na LV je napísaná celá adresa spoluvlastníka v 1/10 spoluvlastníctva 3-izb.bytu, takže si ho pohľadaj, ak sa chceš s ním skontaktovať. Pani ho nemôže iba tak vynechať, na to sa žiadny právnik nepodujme, alebo ......
hviezdička1984
07.08.17,08:18
ona ho nechce vynechat len si mysli ze staci ze on pride na podpis tej zamenne zmluve a tym bude vyrovnany..len ja sa bojim ze on nepride kedze doteraz nemal zaujem nic riesit..len mne pravnicka povedala ze ked dvaja predavaju byt tak dvaja budu aj kupujuci toho mojho mensieho bytu a to ta pani nechce aby bol zase vlastnikom.
branislavp
07.08.17,08:31
Však v tom je problém, že ho nechce vyplatiť, ale chce od neho iba podpis. Len prísť na podpis zmluvy , to nemysli vážne, to by musela tak byť vopred dohodnutá s tým spoluvlastníkom. Právnik Vám za poplatok napíše Zámennú zmluvu a nebude kompletná - t.j. bez podpisu, tak to budú vyhodené peniaze. Takú zmluvu na katastri nezavkladujú.
vicktor
07.08.17,08:37
Treba chlapa vypatrat a odkupit jeho podiel. Bud pani alebo ty. Urcite musi byt uzrozumeny vopred. Z katastra si zistila aj adresu? Tak telefonny.zoznam.sk.
Ako sa dostal k 1/10? Ocakaval by som podiely 1/4 a 3/4.
hviezdička1984
07.08.17,08:37
ved ja do toho ani nechcem ist kym nebude ona jedina vlastnicka bytu..lebo vyjadrenie ze on pride na podpis zmluvy mi nestaci..to su vyhodene peniaze za znalca a pravnika a hej kataster ani neumozni vklad a banka mi ani neda uver..ona sa s nim vraj chcela dohodnut uz na dedicskom konani ze ho vyplati z toho jeho podielu aby bol byt jej ale on s tym ani nesuhlasil a vlalstne on ani neprisiel na to konanie poslal len jeho syna..cize je to podla mna zbytocne riesit kym sa s nim ona nedohodne normalne
hviezdička1984
07.08.17,08:46
Ja som cchela aby odkupila ta pani jeho podiel..mne naco bude jeho podiel kedze ja nekupujem byt ja ich vymeniam.. preto je to komplikovanejsie..ja som chcela zamenit byty a doplatit rozdiel ..on sa dostal k tomu na zaklade dedictva..ta pani sa mi zda ani netusila ze jej muz mal nejakeho nemanzelskeho syna..cize z jeho poloivce bytu dedili jeho deti vsetky a tak sa dostal k tomu aj tento nevlastny syn
arizona
07.08.17,08:58
Ak aj ta pani netusila prv o tom nemanzelskom synovi,urcite . na 100% vie o nom od dedicskeho konania . Nedaj sa oklamat! Je to neseriozne od pani, ktora moc spekuluje,lebo splouvlastnika nemoze obist ani pri predaji,ani pri vymene bytu.Bez jeho podpisu na zmluve nedosiahne NIC ! Syn si asi tiez bude chciet uplatnit narok na "svoj podiel",preco by ho mal len tak darovat pre neho cudzej zene? Ak ti na byte zalezi,skus sa so synom skontaktovat ty. So synom a predavajucou sa mozes dohodnut tak, ze do zmluvy v polozke "doplatenie sumy" vyplatis dohodnutu ciastku na ucet pani a alikvotnu cast z dohodnutej sumy zas na ucet toho syna. Takze sa sn nebude citit ukrateny.A pani predavajuca si musi uvedomit, ze spolumaitel ma tiez narok na vyplatenie svojej ciastky,inak byt nepreda,ani nevymeni...
sito
07.08.17,09:22
Nemeň, čaruje! Hviezdička by pohasla, nepohorí. :);)
hviezdička1984
07.08.17,09:38
ved prave nechcem sa nechat oklamat a vyhodit peniaze za zmluvu znalca a potom sa vymena neuskutocni alebo na to nejak doplatim..len aj keby sme sa s tym synom teoreticky dohodli ze s amu vyplati alikvotna cast z toho doplatku on sa stale stava vlastnikom toho mojho bytu 1izboveho v rovnakom pomere..aspon tak mi bolo povedane..nech si to doriesia medzi sebou pravne aj na katastri..a ja vymenim az ked to bude ciste
sito
07.08.17,09:40
Tak - tak ... ;)
vicktor
07.08.17,09:41
hviezda: "z jeho polovice bytu dedili jeho deti vsetky" - stale nechapem ako sa 1/2 da rozdelit medzi vdovu a VSETKY deti tak, aby baba mala dokopy 9/10, ale nech.
Nie je ta pani senilna? Naivne si mysli ze len tak podpise a nebude nic chciet? Vyhladaj chlapa a s nim to preber.
sito
07.08.17,09:49
A čo keď spraví tak ako uvažuje, nájde si byt, ktorý vlastní len jeden vlastník s ktorým bez problémov a bez podvodu byty skutočne vymenia. Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche, že? :D
hviezdička1984
07.08.17,09:49
no tak ma 9/10 ze ich vlastne deti sa vzdali dedictvav jej prospech..len ten nevlastny syn sa odmietol dohodnut a tak mu prischlo asi tolko na co mal narok z dedicstva..detaily neviem
Chobot
07.08.17,10:16
Však skús ty sama vyhľadať toho človeka. Povedz o čo ide, ponúkni mu nejakú sumu za odkúpenie jeho 1/10. Možno s tebou bude komunikovať, keď už s tou pani nekomunikuje.

Ak sa dohodnete, nič ti nebráni kúpiť ten byt. Aj formou kúpnej zmluvy. A ty svoj predáš za tú istú cenu tej pani. Ak sa s tým pánom nedohodnete, tak aspoň vieš, na čom si a celé to zrušíš.

Adresu máš, tak na čo čakáš? Choď za ním. Hľadaj ho.
Chobot
07.08.17,10:17
A never právničke, že to ide LEN cez zámennú zmluvu. Môžete to urobiť aj dvomi kúpnymi zmluvami - ty predáš byt jej, ona s tým nevlastným synom tebe. A bude to čistejšie, než cez zámennú zmluvu.
branislavp
13.08.17,20:41
A ešte doplním pre hviezdičku1984, spoluvlastníčka 9/10 podielu tiež musí poznať adresu, lebo doma musí mať osvedčenie o dedičstve po manželovi, presne tak ho má aj jej nevlastný syn po manželovi.
hviezdička1984
14.08.17,11:18
len mne povedala pravnicka ze pri kupnych zmluvach ja musim zaplatit cenu toho 3izboveho bytu a ona mne cenu 1-izboveho a ja si nechcem brat uver napr 60tis ale len 20tis..preto sa vraj nedaju dve kupne zmluvy..
lubko6394
14.08.17,11:37
Ak má byt hodnotu 60 a tebe chýba len 20 tak od banky budeš pýtať úver na 1/3 ceny. Spravíte zápočet a pošleš len diferenciu ceny 3/1- izbáku
vicktor
14.08.17,11:56
Kolko posle, je jasne, ale co bude v kupnej zmluve? Ze kupuje za 20? A v predajnej ze predava za nulu?
Dufam ze nenastane situacia ze pride o svoj byt za nulu a pre zadrhel sa nedostane k novemu bytu.
Asi toto jej vrta v hlave.
lubko6394
14.08.17,12:41
V zmluvách bude skutočná cena. Napr. jednoizbák 40 3-izbák 100, zápočet 40 tis. Ostáva k úhrade 60. Banka uvidí 3-izbák za 100 a požadovaný úver 20 = 20% z ceny nehnuteľnosti.
hviezdička1984
11.10.17,06:23
nakoniec sa to uspesne doriesilo pani vyplatila syna spravila sa kupna zmluva a byt je uz iba jej a tym padom sa to uz da bez problemov vymenit...aj na katastri uz je vsetko ok..tak dufam ze to vyjde:-)
vicktor
11.10.17,07:21
super
sito
11.10.17,08:22
Takže, už len dohodnúť rozumný,objektívny doplatok. :);)
hviezdička1984
11.10.17,08:25
no doplatok je tak vsetci hovoria ze celkom fajn niektory ze dost len mne sa to zda vela ale tak co uz...a musim si brat uver na to zial...a potom pomalicky prerabat:-)