baculka631
07.08.17,14:56
Dobrý deň.Chcem si kúpiť,ako dar, čítačku kníh.Potrebujem,aby mala tlačítka,podsvietenie,menu a komunikáciu v slovenčine alebo češtine,MOBI a EPUB aj DRM,nabíjačku,min.6" uhlopr.,aby nezamrzla,minimum tisíc kníh, ak by mal výstup pre slúchadlá,tak je to plus.Je nutnosť wifi?Chcem to kúpiť mame,ktorá je už staršia a strašne rada číta.Po anglicky nevie,ani ťuk,je technicky 50%negramotná.Ako je to s plateným e-kníh?Naozaj len bank.kartami?Na tomto by to mohlo stroskotať,ona nemá žiadne a vôbec odmieta banky/červené súkno/.Tak akú čítačku?
arizona
07.08.17,13:16
Najdi si napr. na Heureke,Hej,Mall,Alza . sk , atd citacky a precitaj si jednotlive hodnotenia a recenzie.Mozes si na zaklade toho vybrat,co ti vyhovuje.

Ak je mamina " PC negramotna", mozes jej pomoct ty.Knihy si mozes zakupit,alebo stiahnut z netu,je vela stranok, kde sa daju stiahut zdarma. lebo pochybujem, ze si zakupi tisic knih .-)

nieco si o eknihach prestuduj na nete, napr. TU https://www.martinus.sk/eknihy/uvod/#ZakladneInfo
baculka631
07.08.17,15:09
heureku apod.mám prebádané,ale tam niektoré funkcie sú úplne zbytočné,alebo kindle komunikuje v angličtine,keďže od sept.som dlhodobo v zahraničí tak potrebujem ,aby s ňou vedela narábať.sama sťahovať,platiť apod.dík za odpoveď.
sances
08.08.17,17:46
Doporučujem toto z vlasnej skusenosti: pocketbook touch lux 3
Nemá síce zvukový výstup ale podporuje mnoho formátov.Žiarenia sa neboj, je to uplne ina technologia ako LCD. Podsvietenie nastavíš iba mierne ak by chcela čítať pri horšom svetle. Myslím že jej stále budeš musieť "nastaviť" novú knihu až dočíta tú predchádzajúcu. Wifi som na nej ešte nepoužil, knihy som uložil do internej pamäte a na SD kartu.
jslancik
08.08.17,18:30
žiarenie???? pri e-ink??? LOL...
jslancik
08.08.17,18:46
hlasujem za touch lux (s čo najväčším displejom, 6" je minimum aj pre ľudí s dobrými očami), ale pochybujem, že by si to mamka sama zvládla nakŕmiť novými knižkami. Neexistuje. Ale zas vzhľadom na kapacitu pamäte to vieš na začiatku naplniť takým množstvom knižiek, že mamka bude mať čo čítať pekných pár rokov. A za ten čas ju snáď prídeš navštíviť a doplniť zásoby.

mimochodom, množstvo knižiek je voľne dostupných. niekto má zásoby stoviek knižiek, a to je dosť vyberavý...
baculka631
09.08.17,07:12
Váš pocketbook má menu v SVK al CZ?Ako dlho máte?Listovanie ide hladko?Počula som,že displej je veľmi náchylný na prasknutia.Máte aj nabíjačku?A ďakujem za odpoveď.
baculka631
09.08.17,07:17
som zabudla...Vy sťahujete najprv do pc a cez kábel do čítačky?
sances
09.08.17,09:24
Ahoj. Stahujem do pocitaca a kablikom do pamate citacky. Najprv si knihu v pc upravim ak treba z pdf do mobi s tym mam dobre skusenosti. Na sd kartu ukladam cez citacku kariet, pravdu povedat som tam ale dal tolko knih ze ju ani nevyberam. Obracanie stran ide hladko a puzdro je podmienkov aj ked myslim ze babicka ju nebude prenasat aj tak sa oplati. Vacsie displaje ako 6" su o dost drahsie ale isto sa oplati do toho investovat. Pravda su ludia co si na citacku nikdy nezvyknu, Moja zienka ju nechcela ma 4,5 dioptrii a teraz ma k citacke nepusi.. zluslaka na nej podla mna uz najmenej sto knih. Nabijacka k tomu nebola pouzivam tu k mobilu alebo tabletu. Alebo aj cez pc sa da nabit. Dve citacky z vacsim displajom a jedno puzdro je teraz na bazosi. (aspon vcera este bolo :)).
arizona
09.08.17,13:04
Ja tiez stahujem do PC a nasledne do citacky.Najcastejsie nakupujem v Martinuse,lebo tam maju hodne knih v epub formate, stadial mi pride link na stiahnutie. Ja mam citacku Sony,asi 5rocnu,tam sa da nastavit velkost pisma.Myslim, ze sa to da na vsetkych citackach. Ja som dostala 2 nabijacky.Aj k PC,aj do el. zasuvky. Wifi som este na citacke nepouzila,lebo vsetko robim cez PC
baculka631
10.08.17,06:42
a ste spokojná ?
baculka631
10.08.17,07:09
Ďakujem Vám všetkým za odpovede.Pomohli ste.
arizona
10.08.17,09:41
Ano,v case,ked som ju kupovala,tak splnila ucel na jednotku! Hodne som cestovala, takze som mala desiatky knih stale so sebou.Aj na dovolenku je to fajn,lebo sa dobre cita aj na slnku.Bateria po nabiti vydrzi strasne dlho,ereader je lahucky,spratny aj do kabelky.Ale napriek tomu,radsej kupujem "papierove" knihy.Maju svoje caro,mozem ich vymienat s kamoskami,darovat po precitani a pod.,co sa pri eknihach neda...
Letko
10.08.17,11:08
Mimo otázky. - prečo sa zariadenie volá čítačka kníh, keď knihy číta človek a to zariadenie tie texty len zobrazuje?