speedy1
08.08.17,07:48
ako mam postupovat.... ak pri stavbe RD, resp.jeho osadení na stavebnom pozemku doslo pri realizácii /stavaní/ to že časť novostavby presahuje na vedľajší pozemok. vedľajší pozemok je stavebný a je v mojom vlastníctve. stavebné povolenie je vydané len na pozemok č. 1 /kde je postavená novostavba/ a novostavba zasahuje rohom 1m2 na pozemok č.2.
vicktor
08.08.17,07:21
Nesmie presahovat, dokonca by stavba mala mat prislusny odstup od hranice - nafotit a stazovat sa na obecnom urade.
ivka70
08.08.17,07:23
ja som z otazky pochopila, ze stavba, oba pozemky aj presah su jeho. Zeby sa potom stazoval sam na seba? :)
misoft
08.08.17,14:07
Nuž - pokiaľ novostavba NIE JE na tvojom pozemku a nepatrí ti - vicktor už napísal.
Pokiaľ však oba pozemky sú tvoje - to chceš sám seba "pokutovať" a nariadiť sám sebe prípadné odstránenie stavby?
speedy1
08.08.17,17:28
ano, oba pozemky su stavebne a su v mojom vlastnictve, ja len co v pripade kolaudacie ci treba nieco riesit alebo sa nic nedeje...
misoft
08.08.17,17:37
Pri stavbe si potreboval súhlas suseda - teda svoj vlastný súhlas :D - pochybujem, že sa budú v tom vŕtať, keď oba pozemky sú tvoje.
vicktor
09.08.17,05:34
Ten presah strechy je v sulade s projektom alebo sa jedna o zmenu stavby pred dokoncenim (bez schvalenia)?
bodliak
09.08.17,06:20
Reálny problém by nastal, ak by si ten vedľajší pozemok chcel predať. Inak by som to nejak neriešil.
Ondrej Kozlovsky
14.08.17,18:38
Ak by tato situacia nenastala na vasom pozemku tak sa to da riesit geometrickym planom kde sa vyznaci cast stavby, ktora je na cudzom pozemku a tu si zo susedom usporiadate.

Rovnako sa da riesit aj pripadny vyrazny presah strechy, t.j. ak by ste strechou zasiahli nad cudzi pozemok tak viete v geometrickom plane vyznacit tento presah a uzavriet zmluvu na vecne bremeno.