salik
08.08.17,10:31
V liste od SPP sa pise:

V prípade, že Vami zvolený druh tarify nebude zodpoveda množstvu distribuovaného plynu stanovenému pre príslušnú tarifnú skupinu, môže by cena za distribúciu plynu navýšená


Na infolinke mi povedali, ze nevedia ako bude cena navysena lebo to nemaju v cenniku.
misoft
08.08.17,13:59
Každá tarifa má určené určité množstvo, s ktorým SPP počíta, že sa odoberie. Takže pokiaľ prekročíš tarifné množstvo - preradia ťa buď do inej - vyššej tarify, alebo ti začnú účtovať zvýšenú tarifnú sadzbu :
za prekročenie v rozsahz 5% - 10% je to 40% ročnej sadzby, pri prekročená nad 10% je to 80% ročnej sadzby.
Samozrejme, dá sa to vypočítavať aj na krátkodobé obdobie - toto som načiel (staré, ale výpočet stále platný):
https://www.vyhodnaenergia.sk/pdf-assets//2017/distributor/Cena-2017-plyn-distribucia-SPPdistribucia-cennik-od-01012017.pdf prečítaj si odsek 4.6 (nebudem tu vkladať všetko - prečítaj si to).
salik
09.08.17,06:56
Dakujem za odpoved.
Poslalo mi to SPP ale je to vec distribucnej spolocnosti. SPP ma odkazalo na distribucnu a tam tvrdia ze na jar bolo toto rozhodnutie zrusene regulacnym uradom.