miro4453
08.08.17,20:59
Zdravím, chcem sa spýtať ako je to s prvotným vkladom na podnikatelký účet patriaci s.r.o.
Môžem na podnikateľský účet patriaci mojej firme vkladať ľubovolný počet peňazí z vlastného vrecka a za tie peniaze nakupovať tovar? alebo musím niekde deklarovať z kadial získala firma peniaze na kúpu tovaru?

Príklad z praxe: Založim si firmu s ňou aj firemný účet kde je 0eur... z vlastného vrecka vložím na firmený účet 5000eur ktoré miniem na tovar za dva mesiace vložím ďalších 5000eur a kúpim ďalší tovar, funguje to takto? nikto sa ma nebude vypytovať z kadial bolo tých prvotných 10000eur?
misoft
09.08.17,04:07
Podľa mňa: dávaš tam peniaze z majetku sro. Ak vkladáš svoje do sro (hoci aj na účet), musíš ich predsa dať do príjmu. A všetko je predsa v účtovníctve. Takže aj pôvod prvého vkladu je známy. A budú sa pỷtať - zdokladuješ.
profesional
09.08.17,05:29
Prvých 5000 bude vklad do základného imania. Na zvyšok vytvoríš tzv. iné kapitálové fondy. Je to len papierovanie, čo okolo toho musíš urobiť.
Ak by šlo jednorázovo o sumu cez 15.000, banka by mohla požadovať preukázanie zdroja prostriedkov.
kn-alka
09.08.17,05:31