MartaRB
09.08.17,07:08
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Pracujem vo firme môjho priateľa už 5 rokov, robím tam vlastne dievča pre všetko kedže je to naša firma. Oficialne som administrativny pracovnik (ale robim uctovnictvo, upratovacku, mzdy, skoro vsetko) O pár týždňov mam nastupiť na materskú dovolenku, s tým že ma na miesto mňa nastúpiť moja kamaratka avšak ja chcem ostat popri MD aspon na dohodu a spracovavat urcite agendy. Moja otazka vlastne znie ci mojej nahrade musime dat rovnako vysoku mzdu ako mam ja aj ked ja ostanem zamestnana (viem ze musim mat inu pracovnu zmluvu ako doteraz) a ze ci je mozne mat tuto dohodu popri MD od zaciatku nastupu na MD alebo je lepsie pockat. Materske a taketo veci som este neriesila vo firme kedze som jedina zena tak s takymito specifickymi vecami by som potrebovala pomoct. Dakujem velmi pekne za ochotu.
veronikasad
09.08.17,05:29
Pracovníčke, ktorá ťa bude zastupovat, date pracovnú zmluvu na dobu určitú, v ktorej bude uvedené zastupovanie pracovníčky XY počas MD a RD. Nemusíš uvádzať konkrétny dátum. Keď sa budeš chcieť vrátiť späť do práce, mesiac vopred písomne oznámis ukončenie RD. Pracovný pomer zastupovanej pracovníčky skončí tvojim nástupom do práce.

S novou pracovníčkou môžete uzatvoriť pracovný pomer na kratší pracovný čas, minimálna hodinová mzda v príslušnom stupni náročnosti (minimálne 2.stupen), musí byť dodržaná.