keri
24.07.06,13:00
Ahojte,
robim JU v Alfe a zaujimalo by ma:
k 30.6.2006 by som chcela opravit rozne doklady s jednym preuctovanim - ID (pocas polroka som uctovala vsetky telefony na VOZD, teraz by som chcela 50% dat na VNOZD). Vyriesila som to tak, ze som vytvorila ID vydaj (suma s minusom - ponizila som VOZD) a ID vydaj (suma s plusom - pribudla mi suma do kolonky VNOZD). Moze to tak byt alebo je na to aj "krajsi" postup?
Dakujem.
4326
24.07.06,12:01
Ja to robím v alfe tak isto - tuším sa to ani ináč nedá. Ale nerobím to k polroku, ale ku koncu roka ako uzávierkovú opreráciu.
keri
24.07.06,12:18
Minuly rok som to tiez urobila ku koncu roka cez uzavierkove, len teraz som nejako hyperaktivna, tak som to chcela mat z krku ku 30.06.2006 :D Ale diky.Pekny den.
keri
28.02.07,09:51
Vraciam sa k tomuto problemu... V publikacii o JU je podobny pripad (cize oprava uctovania napr. sukromne hovory z VOZD do VNZD), lenze tam to uvadzaju jednym zapisom cez ID a to s minusom sumu do VOZD/prev.rezia. A ako napr. uctujete nadspotrebu? To "dvojite" uctovanie je v podstate dobre na to, aby sa mi to zobrazilo v prehlade prijmy/vydavky textovo.
arven
28.02.07,13:51
Vraciam sa k tomuto problemu... V publikacii o JU je podobny pripad (cize oprava uctovania napr. sukromne hovory z VOZD do VNZD), lenze tam to uvadzaju jednym zapisom cez ID a to s minusom sumu do VOZD/prev.rezia. A ako napr. uctujete nadspotrebu? To "dvojite" uctovanie je v podstate dobre na to, aby sa mi to zobrazilo v prehlade prijmy/vydavky textovo.
Dobré je v podstate aj jedno aj druhé, Tvoje účtovanie je prehľadnejšie len pre Tvoju vlastnú potrebu aby si vedela koľko máš pretelefonované na firmu a koľko súkromne. :)
Nadspotreba sa účtuje podobne, tiež sa zostatok litrov, ktoré "ostanú v nádrži" čiže ich neprejazdíš, prepočítaš cenou benzínu z posledného tankovania a mínusom do prevádzkovej réžie zaúčtuješ PHM-nadspotreba.
Keď si vedieš knihu jázd v ALFE, tak tam sa Ti to pekne prepočítava a na poslednej strane máš tabuľku koľko si prejazdila litrov, za akú cenu a koľko Ti zostalo v nádrži.:)
Pekný deň.