ZuzanaP
24.07.06,14:26
SZČO poskytla s. r. o. bezúročnú pôžičku. Ako to zaúčtujem, ako výdavok ovplyvňujúci základ dane?

Ďakujem
vera34
24.07.06,13:02
Podľa mňa ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.
Pekný deň :)
Jara
24.07.06,13:03
Výdavok ovplyvňujúci základ dane? Ty máš vo svojej živnosti ako podnikanie poskytovanie pôžičiek? Bezúročných? Nevychádzam z údivu. Ak poskytuješ pôžičku tak to súvisi s predmetom podnikania? Aj ja chcem takú bez úroku... Mal by tam byť úrok vo výške, ktorá sa v čase vystavenia zmluvy o pôžičke poskytuje a v súlade s úrokom NBS. Tak to viem ja, ak sa mýlim tak ma opravte.
Ak podnikateľ poskytol dobrovoľne prostriedky, tak ich mal poskytnúť ako fyzická osoba nepodnikateľ a neúčtovať ich vo firme ak to nemá v predmete činnosti.
ZuzanaP
25.07.06,05:08
Ono to je tak, že SZČO, ktorá vlastní aj tú s. r. o., previedla peniaze z účtu SZČO na účet svojej s. r. o., aby mohla uhradiť nejaké faktúry nakoľko s.r.o-čka nemala ešte žiadny príjem (čakáme na úhradu odoslanej faktúry).

Keď prídu korunky na účet s. r. o., v priebehu tohto týždňa, tak sa prevedú späť na účet SZČO.
BOBY
25.07.06,05:14
zaúčtuj poskytnutie krátkodobej finančnej výpomoci (výdavok neovplyvňujúci základ dane) a pri vrátení príjem nepodliehajúci zdaneniu ( vrátenie KFV)