volodaaaa
10.08.17,14:17
Ahojte,

podľa ORSR má v našom bytovom dome sídlo firma, ktorej vlastníkom je jeden známy bývalý politik. Podľa všetkého je firma takmer neaktívna. Dá sa to niekde nahlásiť, alebo mám osloviť toho politika?

Viete mi poradiť ako by ste postupovali?

V bytovom dome je nás 5, poznám sa s každým a nikto o tej firme nevie.
arizona
10.08.17,12:27
Zavolaj media, ktore nie su milovnikom daneho politia na reportaz,mozno si na tom zgustnu .-)
volodaaaa
10.08.17,12:31
Áno :-) je to v hre, lebo je to dosť neoblúbený politik :D Ale v rámci čestnosti som uvažoval nad tým, že by som ho kontaktoval a dal mu šancu to vyriešiť bez medializácie.
arizona
10.08.17,12:36
tak mu napis a spytaj sa,na zaklade coho ma u vas firmu,ked nikto z domacich a majitelov bytovky ho nepozna.Uvidis,co ti odpovie
lujza.j
10.08.17,12:39
Sanca bez medializacie?!....znie to tak korupčne:D
Ing. Ľubomír Janoška
10.08.17,12:47
Nezmenil sa za posledné roky vlastník niektorého bytu? Možno nový vlastník získal s bytom aj nájomníka?
volodaaaa
10.08.17,12:50
Skôr naopak, mám podozrenie, že tam predtým býval biely kôň, ktorý sa ale odsťahoval. Firma tam sídli od roku 1997, ja som od roku 2010 zástupca vlastníkov a máme tam len jednu stálicu - 80 ročnú dôchodkyňu.
jslancik
10.08.17,13:46
takých firiem je veľa. A tá firma nemá presnú adresu, ktorá by sa dala priradiť ku konkrétnemu bytu?
a mimochodom, prečo ťa to trápi? má tá firma nejaký negatívny vplyv na bytový dom a jeho obyvateľov? Veľmi sa nudíš? Máš málo starostí? Alebo ťa to "páli" iným spôsobom? Chceš sa zviditeľniť?
Keby sa zistilo, ktorý byt to je, tak by sa to dalo nejak riešiť (aj keď je otázka, čo riešiť). Keby aspoň chodila pošta danej firmy do niektorej schránky. To sa dá tiež riešiť, že firma nemá riadne označenú schránku a môže byť za to popoťahovaná od úradov.
dmc
10.08.17,14:18
A v com je vlastne problem ? Porusuje sa tym nejaky zakon ?
misoft
10.08.17,14:44
A to je nejaký problém? Dokonca môžete z toho i profitovať :D. Pokiaľ ste SVB - upravte si rôzne poplatky so správou bytového fondu a rozdeľte pre obyvateľov a podnikateľov - a jemu začnete účtovať niečo navyše, viac. Ale samozrejme - v rámci zákona. Možno príde na to, že to až takýhodné nie je, ak bude musieť platiť do FO miesto 1€/m2 až 10€/m2... a ďalšie a ďalšie....
kopretinka
10.08.17,21:32
ako sa to dá? nemusí firma preukázať súhlas od vlastníka?Ak tá adresa nie je na konkrétny byt,iba na dom,ako to môžu zapísať?A čo sa vôbec čudujem,ja som videla kedysi OP pre cudzinca s trvalou adresou a to bola adresa hotela.......
volodaaaa
11.08.17,04:52
Veď toto ma žerie. Nie je tam ani schránka, nikto z obyvateľov o tom nevie a proste tá firma predsa figuruje so sídlom u nás
volodaaaa
11.08.17,04:54
Nič z toho nemáme, firma tam nemá ani priestory, ani schránku, ani nič. Iba adresu :-)
branislavp
11.08.17,08:42
Podľa toho, čo píšeš sa javí, že dotyčná firma neurobila aktualizáciu na ORSR. Dávam Ti za pravdu, keď si v SVB že to treba preveriť, o čo sa vlastne jedná a požiadať dotyčnú firmu, či osobu, aby vec dala na poriadok.
Oliwa
11.08.17,13:08
Bývalý politik a čestnosť bez medializácie? Čím sa tá "firma" akože zaoberá?