margaretiak
10.08.17,15:44
Dobry den,

potreboval by som poradit ohladne:

Prevadzka, ktora ma rannu, medzizmenu, poobednu a nocnu, (vsetky dni v tyzdni okrem sviatkov)tj. prebiehaju tam stale cinnosti, je myslim nepretrzita prevadzka.
Nepretrzita prevadzka ma maximalny uvazok 37.5hod.

Moja otazka vsak znie, ako to je v pripade zamestnancov, ktori robia v neprepretrzitej prevadzke s nerovnomerne rozvrhnutym pracovnym casom, resp casovym fondom, ale len nocne zmeny? Vztahuje sa na nich 37.5 uvazok, alebo je mozne im dat vyssi, napr 40hod uvazok?

Dakujem za informacie
mzdarka renca
30.08.17,10:07
ich týždenný úväzok je 37,5 hod.
margaretiak
12.09.17,11:34
Bohuzial, tym, ze je cez sviatky zatvorene, podnik myslim straca "nepretrzitost" a tym padom moze zaviest 40hod zmeny.
mzdarka renca
13.09.17,19:42
na to si ako prišiel? môže mať naplánovanú zmenu podľa pravidelného cyklu aj na sviatok, ale keďže je zatvorené, tak bude doma a sviatok bude mať zaplatený tak ako aj tí, čo robia po-pi a cez sviatok nepracujú, ale zaplatený ho majú.
margaretiak
15.09.17,17:13
Lebo v ramci kolektivnej zmluvy to je riesene tak, ze polovica sviatkov je preplatena, tj nahrada mzdy. A na druhu polovicu maju volno.
A definicia nepretrzitosti prevadzky je, ze v nej prebiehaju cinnosti nonstop. V tomto pripade je polovica sviatkov zavrete.
Ak sa mylim, budem len rad, kludne ma opravte.
margaretiak
28.09.17,09:10
Akosi som si nevsimol odpoved.
Zamestnavatel to vyriesil tak, ze VSETKYM zamestnancom dal volno na polovicu sviatkov. To znamena, ze nikto nema zmenu a podnik je zatvoreny.
A pre nepretrzitu prevadzku musia prebiehat cinnosti 24/7, vratane sviatkov.
Ale kedze len polovica sviatkov je preplatenych a na druhu polovicu je povinne nahrate volno pre vsetkych zamestnancov, zamestnavatel uz nesplna nepretrzitost.