kekelka
24.07.06,14:10
Dobry den, surne by som potrebovala odpoved na moju situaciu... V decembri 2002 som sa zamestnala v jednej malej nemenovanej firme... Vo februari 2004 som nastupila na matersku dovolenku, po pol roku sa mi to zmenilo na rodicovsku dovolenku... Vypoved od zamestnavatela som nedostala. Teraz by som chcela od septembra ist pracovat a dieta dat do skolky. Na moje prekvapenie som sa vsak dozvedela ze moj zamestnavatel v juli 2005 spolocnost predal a zalozil si spolocnost novu... Tym padom ma zrejme uz nezamestna. Chcem sa spytat moze ma takto vyhodit pocas rodicovskej dovolenky bez toho aby ma s tym vobec oboznamil?? Nedorucil mi ani moj zapocet rokov ktory budem urcite potrebovat ani nic. Ako mam postupovat?? Od koho mam ziadat zapocet rokov?? Mam narok na odstupne alebo nieco??
dakujem za akukolvek odpoved....
Tweety
24.07.06,12:15
Dobry den, surne by som potrebovala odpoved na moju situaciu... V decembri 2002 som sa zamestnala v jednej malej nemenovanej firme... Vo februari 2004 som nastupila na matersku dovolenku, po pol roku sa mi to zmenilo na rodicovsku dovolenku... Vypoved od zamestnavatela som nedostala. Teraz by som chcela od septembra ist pracovat a dieta dat do skolky. Na moje prekvapenie som sa vsak dozvedela ze moj zamestnavatel v juli 2005 spolocnost predal a zalozil si spolocnost novu... Tym padom ma zrejme uz nezamestna. Chcem sa spytat moze ma takto vyhodit pocas rodicovskej dovolenky bez toho aby ma s tym vobec oboznamil?? Nedorucil mi ani moj zapocet rokov ktory budem urcite potrebovat ani nic. Ako mam postupovat?? Od koho mam ziadat zapocet rokov?? Mam narok na odstupne alebo nieco??
dakujem za akukolvek odpoved....
Obrátila by som na na pôvodného zamestnávateľa,( v novej spoločnosti) pretože, ak si nedostala výpoveď, tak si stále zamestnankyňou,( možno už ajnovej spoločnosti), ktorej predal tú pôvodnú, ale o tom mal takisto informovať.
Jara
24.07.06,12:23
Vieš komu predal tú spoločnosť? Na toho by si sa zrejme mala obrátiť. Nepredal ju sebe? Ak ti neposlali doporučene ukončenie PP napr. z org. zmien, par. 63 tak si stále zamestnanec a tiež nemáš zápočet rokov. Skús zistiť či len nemenil názov a neprebral firmu aj so záväzkami a zmenil len názov. Mal ti ale poslať aj tak dodatok k prac. zmluve.
dana9
24.07.06,13:00
Dobry den, surne by som potrebovala odpoved na moju situaciu... V decembri 2002 som sa zamestnala v jednej malej nemenovanej firme... Vo februari 2004 som nastupila na matersku dovolenku, po pol roku sa mi to zmenilo na rodicovsku dovolenku... Vypoved od zamestnavatela som nedostala. Teraz by som chcela od septembra ist pracovat a dieta dat do skolky. Na moje prekvapenie som sa vsak dozvedela ze moj zamestnavatel v juli 2005 spolocnost predal a zalozil si spolocnost novu... Tym padom ma zrejme uz nezamestna. Chcem sa spytat moze ma takto vyhodit pocas rodicovskej dovolenky bez toho aby ma s tym vobec oboznamil?? Nedorucil mi ani moj zapocet rokov ktory budem urcite potrebovat ani nic. Ako mam postupovat?? Od koho mam ziadat zapocet rokov?? Mam narok na odstupne alebo nieco??
dakujem za akukolvek odpoved....

Podľa § 28 ZP Ak sa prevádza zamestnávateľ alebo časť zamestnávateľa alebo ak sa prevádza úloha alebo činnosť zamestnávateľa alebo ich časť k inému zamestnávateľovi, prechádzajú práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov voči prevedeným zamestnancom na preberajúceho zamestnávateľa. § 31 Ak sa predáva zamestnávateľ alebo jeho časť, práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov prechádzajú z predávajúceho zamestnávateľa na kupujúceho zamestnávateľa.


Ak teda došlo k predaju spoločnosti, na nového zamestnávateľa, zároveň na neho prešli aj práve a POVINNOSTI z pracovných zmlúv, teda aj z tvojej. Takže PP stále trvá, keďže neboli splnené podmienky výpovede a zamestnávateľ (nový, na koho bol podnik prevedeý, resp. predaný) s tebou nemôže skončiť PP z dôvodu zmeny ZĽ.

dana:) .
Evanka
24.07.06,13:04
Dobry den, surne by som potrebovala odpoved na moju situaciu... V decembri 2002 som sa zamestnala v jednej malej nemenovanej firme... Vo februari 2004 som nastupila na matersku dovolenku, po pol roku sa mi to zmenilo na rodicovsku dovolenku... Vypoved od zamestnavatela som nedostala. Teraz by som chcela od septembra ist pracovat a dieta dat do skolky. Na moje prekvapenie som sa vsak dozvedela ze moj zamestnavatel v juli 2005 spolocnost predal a zalozil si spolocnost novu... Tym padom ma zrejme uz nezamestna. Chcem sa spytat moze ma takto vyhodit pocas rodicovskej dovolenky bez toho aby ma s tym vobec oboznamil?? Nedorucil mi ani moj zapocet rokov ktory budem urcite potrebovat ani nic. Ako mam postupovat?? Od koho mam ziadat zapocet rokov?? Mam narok na odstupne alebo nieco??
dakujem za akukolvek odpoved....
Všetky povinnosti pri predaji spoločnosti prešli na nového majiteľa. Tak si stále jeho zamestnancom.
Gabi03
24.07.06,13:07
Súhlasím so všetkými odpoveďami :D
kekelka
24.07.06,15:55
Vsetkym Vam dakujem aj ked ste ma nepotesili... Firma bola zrejme vytunelovana a je uz 5 krat predana zrejme na nejakeho nemajetneho cloviecika ktoreho nevedno kde hladat...:-((
dana9
24.07.06,17:01
Vsetkym Vam dakujem aj ked ste ma nepotesili... Firma bola zrejme vytunelovana a je uz 5 krat predana zrejme na nejakeho nemajetneho cloviecika ktoreho nevedno kde hladat...:-((

No ale aspoň máš šancu získať odstupné, ;) pretože skončenie PP ti musia doručiť a potom stačí súhlasiť so skončením PP pred tým, ako začne plynúť výpovedná doba. Na to j právny nárok.

dana:)