reginečka
11.08.17,10:21
Pracujem v organizácií s pohyblivou pracovnou dobou. Pevná zložka je od 8.00-14.00 hod. Denný fond je 7.30 hod + 0,30 hod. na obed.
V prípade čerpania celodenného ošetrenia je potrebné si chýbajúce hodiny nadrobiť. Otázka znie, či je potrebné si nadrobiť 1,5 hod alebo 2 hodiny aj s 0,5 hod. na obed. Podotýkam, že nárok na stravné pri celodennom ošetrení nám zamestnávateľ neposkytuje.
Tweety
11.08.17,08:26
Platí § 143
Prekážky v práci pri pružnom pracovnom čase

(1) Prekážky v práci na strane zamestnanca sa pri uplatnení pružného pracovného času posudzujú ako výkon práce s náhradou mzdy len v rozsahu, v ktorom zasiahli do základného pracovného času. V rozsahu, v ktorom zasiahli do voliteľného pracovného času, sa posudzujú ako ospravedlnené prekážky v práci, nie však ako výkon práce a neposkytuje sa za ne náhrada mzdy.

(2) Ak tento zákon alebo kolektívna zmluva pri prekážkach v práci na strane zamestnanca ustanoví presnú dĺžku nevyhnutne potrebného času, za ktorý zamestnancovi patrí pracovné voľno, posudzuje sa ako výkon práce celý tento čas; za jeden deň sa pritom považuje čas zodpovedajúci priemernej dĺžke pracovnej zmeny vyplývajúci z určeného týždenného pracovného času zamestnanca.
reginečka
11.08.17,08:55
Áno nám je to jasné, ale nám zamestnávateľ dáva nadrobiť aj obedňajšiu prestávku a pritom v práci nie sme , tzn. v ten deň musíme mať odrobených 8.00 hodín aj s obedom / a obedujem mimo podnik/
ivka70
11.08.17,08:58
Poloz si otazku tak, kolko hodin by si mala odpracovanych, keby si prisla do prace len v povinnom pracovnom case od 8:00 do 14:00 - 6 alebo len 5,5?
Predpokladam, ze 5,5 a tolko ti zamestnavatel aj uzna hodin paragrafu.
Ma rovnaky meter na rovnake trvanie niecoho.
Nadpracovat inokedy si musite 2 hodiny- ci ste prisli len v povinnom case do prace alebo ste v povinnom case cerpali prekazku v praci na strane zamestnanca.
Tweety
11.08.17,08:58
Áno, prestávka na obed sa do pracovného času nezaratáva.
ivka70
11.08.17,09:08
Poloz si otazku tak, kolko hodin by si mala odpracovanych, keby si prisla do prace len v povinnom pracovnom case od 8:00 do 14:00 - 6 alebo len 5,5?
Predpokladam, ze 5,5 a tolko ti zamestnavatel aj uzna hodin paragrafu.
Ma rovnaky meter na rovnake trvanie niecoho.
Nadpracovat inokedy si musite 2 hodiny- ci ste prisli len v povinnom case do prace alebo ste v povinnom case cerpali prekazku v praci na strane zamestnanca.
reginečka
11.08.17,10:15
Neviem či si rozumieme, ale ja v práci celý deň nie som, lebo mám celodenné ošetrenie, obed ako 0,5 hod.mi nepreplatia , na stravné mi v tento deň neprispejú a musím si ho ešte aj nadrobiť.
V dochádzkovej karte mám v ten deň uvedený čas od 8.00-14.00 hod. prerušený obedom od 12.00-12,30 hod. A pracovný fond v ten deň mám 7,30 hod a odpracovaných mám 8.00 hod./aj s paragrafom/ To ako keby mi aj pri čerpaní dovolenky dali taktiež nadrobiť obed. Je to OK???
ivka70
11.08.17,10:57
Ano, je to OK. Pretoze tvoja navsteva lekara zasiahne do tvojho pracovneho casu medzi 8:00 az 14:00 len 5,5 hodinami.
simpo
28.08.17,05:13
mám zhodnú pracovnú dobu, stravné nedostanem a nadrábam 1,5 hod.