kira
24.07.06,16:18
Pracovník ukončil PP dohodou podľa §60 k 31.7.2006. Akceptovali sme ,momentálne je PN ale pečiatka je súdne lekárstvo. Nemôže nastať problém ak bude uznaná choroba z povolania? Dočítala som sa že zamestnávateľ ukončí PP podľa dohody, len sa chcem uistiť ako je to s tým súdnym lekárstvom. Ďakujem
dana9
24.07.06,16:54
Pracovník ukončil PP dohodou podľa §60 k 31.7.2006. Akceptovali sme ,momentálne je PN ale pečiatka je súdne lekárstvo. Nemôže nastať problém ak bude uznaná choroba z povolania? Dočítala som sa že zamestnávateľ ukončí PP podľa dohody, len sa chcem uistiť ako je to s tým súdnym lekárstvom. Ďakujem
Aj keď je dlhodobá strata zdravotnej spôsobilosti dôvodom preradenie na inú vhodnú prácu, ako aj na skončenie PP , ak došlo k uzavretiu dohody o skončení PP, tak je to bezpredmetné, pretože dohoda je nadradená ostatným skutočnostiam. :)

V prípade choroby z povolania by mal ZC nárok na náhradu škody, v takýchto prípadoch je zodpovednosť ZĽ objektívna.Čo sa týka chorôb z povolania, tak tam je dlhá premlčacia doba. NA výpoveď/skončenie prac. pomeru to však nemá žiaden vplyv.

dana:)
kira
25.07.06,04:15
Ozývam sa až dnes, včera mi do toho niečo prišlo. Zostala som ale zmätená. Nerobím mzdy vôbec, ale na Porade som čítala, že ak zamestnanec doručí dohodu na ukončenie PP, ten končí uvedeným dňom na dohode. Teraz ak tomu rozumiem správne PP pomer končí až dňom ukončenia PN?
Ďakujem za vysvetlenie
jankasm
25.07.06,05:04
Ozývam sa až dnes, včera mi do toho niečo prišlo. Zostala som ale zmätená. Nerobím mzdy vôbec, ale na Porade som čítala, že ak zamestnanec doručí dohodu na ukončenie PP, ten končí uvedeným dňom na dohode. Teraz ak tomu rozumiem správne PP pomer končí až dňom ukončenia PN?
Ďakujem za vysvetlenie

Nie, ja si myslím, že keď tam nebola výpoveď ale dohoda tak neplynie predsa výpovedná lehota. V predošlom príspevku bolo písané, že ak PN neskončí pred uplynutím výpovednej doby tak PP končí dňom skončenia PN. Ale ak tam bola dohoda a ukončenie PP k 31.7.2006 tak myslím, že PP končí týmto dňom, bez ohľadu na to či bude PN pokračovať alebo nie.
dana9
25.07.06,18:27
Ozývam sa až dnes, včera mi do toho niečo prišlo. Zostala som ale zmätená. Nerobím mzdy vôbec, ale na Porade som čítala, že ak zamestnanec doručí dohodu na ukončenie PP, ten končí uvedeným dňom na dohode. Teraz ak tomu rozumiem správne PP pomer končí až dňom ukončenia PN?
Ďakujem za vysvetlenie

Prepáč, tú vetu s ochrannou dobou som napísala omylom, už som to opravila.

Samozrejme, máš pravdu, v prípade dohody sa PP končí dňom uvedeným v dohode. To ostatné platí.

dana:)
janaga
26.07.06,06:54
ahojte. OTáZKA: Kedy začne plynúť výpovedná lehota, keď zamestnanec vie, že mu ide dať zamestnávateľ výpoveď, zamestnanec si preto vyberie pomernú časť dovolenky(je jasné, že zamestnávateľ mu ju nepreplatí), je na dovolenke a príde mu výpoveď & 63 a.b. alebo c. Výpovedná lehota začne plynúť až po skončení dovolenky?
Gabi03
26.07.06,06:58
ahojte. OTáZKA: Kedy začne plynúť výpovedná lehota, keď zamestnanec vie, že mu ide dať zamestnávateľ výpoveď, zamestnanec si preto vyberie pomernú časť dovolenky(je jasné, že zamestnávateľ mu ju nepreplatí), je na dovolenke a príde mu výpoveď & 63 a.b. alebo c. Výpovedná lehota začne plynúť až po skončení dovolenky?

Výpovedná lehota začína plynúť od 1. nasledujúceho mesiaca po doručení výpovedi. Čiže je dôležitý dátum doručenia.
Tweety
26.07.06,06:58
ahojte. OTáZKA: Kedy začne plynúť výpovedná lehota, keď zamestnanec vie, že mu ide dať zamestnávateľ výpoveď, zamestnanec si preto vyberie pomernú časť dovolenky(je jasné, že zamestnávateľ mu ju nepreplatí), je na dovolenke a príde mu výpoveď & 63 a.b. alebo c. Výpovedná lehota začne plynúť až po skončení dovolenky? VD začína plynúť od 1. dňa nasledujúceho mesiaca, od dátumu doručenia výpovede.
Zita4
26.07.06,07:59
Súhlasím a dodávam, že čerpanie dovolenky nemá žiadny vplyv na výpovednú lehotu.
Ružena
18.09.06,06:41
Moja otázka- zamestnanec popdal výpoveď podľa § 67 - bez udania dôvodu,výpovedná doba je podľa § 62 ods.2. Počas výp. doby sa stal zamestnanec PN. Predlžuje sa mu výpoveď o trvanie PN ? Ja si myslím, že nie.
Chobot
18.09.06,07:19
Moja otázka- zamestnanec popdal výpoveď podľa § 67 - bez udania dôvodu,výpovedná doba je podľa § 62 ods.2. Počas výp. doby sa stal zamestnanec PN. Predlžuje sa mu výpoveď o trvanie PN ? Ja si myslím, že nie.

Nie, výpovedná doba sa nepredlžuje. PP skončí po uplynutí výpovednej doby. Na výpoveď danú zamestnancom sa ustanovenia § 64 nevzťahujú.
Ružena
18.09.06,07:28
Ďakujem za potvrdenie, prajem Vám príjemný deň.