Angelika 1234
13.08.17,07:47
Potrebujem urobiť internetový bankový prevod do Rakúskej banky cez SEPA príkaz, ale nie je tam rubrika, do ktorej by som mohla vložiť SWIFT kód. Keď si otvorím cezhraničný prevod (ktorý nie je označený ako SEPA), tam rubrika na SWIFT/BIC kód je, ale nie je tam rubrika na variabilný symbol/identifikáciu platby, ktorý musí byť uvedený. V inštrukciách mám uvedené, že mám použiť SEPA príkaz. Vie mi niekto spoľahlivo poradiť? Ďakujem
arizona
13.08.17,06:47
napis aku mas banku,aby ti vedel niekto priamo poradit
Angelika 1234
13.08.17,08:04
poštovú
arizona
13.08.17,10:15
a nemas tam policko "sprava pre prijemcu"? Tam napis variabilny symbol
arizona
13.08.17,10:19
A ten BIC kod ti tam nahodou nevypise automaticky, ked zadas IBAN? Ja mam inu banku, mne to tam nahadzuje automaticky po zadani ibanu-u
vicktor
14.08.17,07:04
Clovece, na SEPA platbu nepotrebujes ziaden BIC/Swift.
Ves prave o to islo, aby sa v EU platobny styk zjednodusil.
Nezadavaj "zahranicnu platbu", ale "SEPA platbu". Vlozis IBAN a hajde.
kopretinka
14.08.17,07:19
tak keď tam tá rubrika nie je,tak sa to tam nepíše,logické,nie?
Angelika 1234
14.08.17,07:39
Zdravím, medzičasom som to zistila: Pre zahraničné platby je BIC / SWIFT kód povinný, ale (moja) banka ho vygeneruje z IBANu. Asi to má každá banka inak. Možno na SEPA príkazoch iných bánk je možné ten kód zadať. Takže ďakujem za všetky rady.
vicktor
14.08.17,08:11
Miesas to kadejako, ale aspon uz vies ako zadat.
IBAN jednoznacne identifikuje konkretny ucet, naco by sa tam mal este zadavat nejaky dalsi bankovy kod? Ten sa iba zobrazi asi pre pokoj odosielatela, ktory je na to zvyknuty z minulosti. Toto plati pre SEPA platbu.
Zahranicna neSEPA platba potrebuje BIC/Swift - napr. platba k susedom na CZK, PLN alebo HUF ucet (prosim vrtakov aby nepisali o Fio a OTP).