Jarroo
13.08.17,11:19
Manželka pracuje v jednej zatial nemenovanej firme,pracuje denne viac ako dvanásť hodín niekedy aj sedem dní za sebou vrátane soboty a nedele,je ešte v skúšobnej dobe,povedala majiteľom,že che skončiť,začali sa jej vyhrážať ,že sa rozídu s ňou v zlom,pravdepodobne jej nevyplatia posledný mesiac.Čo som sa až teraz dozvedel od manželky /čo mi zatajila/,že má zmluvu podpísanú ,len na 4 hodiny na deń,ostatné peniaze dostáva bokom,na mesiac jej celkovo vychádza asi 250 hodín.Dochádzku do práce a aj odchod píšu,len do knihy,ktorá je potom určite prepísaná.Checeme podať podnet na inšpektorát práce.,keď nedostane zaplatený posledný mesiac,tak chceme podať trestné stíhanie za nevylatenie mzdy,podotýkam,že dostáva manželka 2,50 Euro/ na hodinu v hrubom. Aké máme šance a ako postupovať??? S takýmito si myslím ,že treba zatočiť,je to moderné otroctvo. Jaro Ďakujem za radu vopred!!!
veronikasad
13.08.17,09:30
Čiernej práce sa dopúšťa nielen zamestnávateľ, ale aj tvoja manželka. Je malá šanca, ak nemá dostatok dôkazov o odpracovaných hodinách, že jej budú zaplatené...
veronikasad
13.08.17,09:31
V akej funkcií pracuje (nemenuj zamestnávateľa)?
Jarroo
13.08.17,09:42
Ja som jej hovoril,že nech si ofotí knihu dochádzky,inak majú na pracovisku kamerový systém a ten by mal robiť záznam najmenej na tridsať dní.
Darina1234
13.08.17,09:45
dnes sa vsetko da sfalsovat, aj kniha dochadzky a kamerovy system, inspektorat nezaujima, vlastna skusenost, nevzali na vedomie ani moju prefotenu knihu dochadzky
Jarroo
13.08.17,15:33
Toto je Slovensko!!!
Pracoval som v Nemecku,tam keď zamestnávateľ nezaplati mzdu,zoberú mu licenciu a môže to byť aj neviem aký vplyvný človek,,Je viacej vecí ,ktoré už mali byť dávno uzákonené ako aj práca v sobotu a v nedeľu-príplatky,používanie vlastného vozidla na chodenie do práce *odpis z daní",ja napríklad denne robím 146 km do práce a späť v Nemecku si to odpisujú z daní...Keď vidím v televiziii toho s tou veľkou hlavou /min práce/,tak je mi z neho na vracanie............
expeeert
14.08.17,07:09
Nech skončí, kým sa dá, aj s tým rizikom, že nebude mať všetko vyplatené. Takýto zamestnávateľ ju bude stále len odr...vať.
Z IP nespraví nič, keďže sama pracuje načierno, zamestnávateľ jej zaplatí tie "4" hodiny denne a je v suchu.