saglucka
24.07.06,19:40
Ahojte,

prosim Vas o radu. Robila som vyplaty dohodarom. Teraz tlacim prehlad o zrazenych preddavkov na dan lenze nevytlacilo sa mi to dobre. Skusala som najst chybu a nasla som v olympe rekapituláciu zrazenej dane a tu je asi ten problem. Mam tu niektorych zdanených preddavkom a niektorych zdanenych zrazkou. Ako je to spravne? Ma to byt zrazene preddavkom, nie? A ma to ist do toho prehladu, vsak???

Este jedna otazocka: ak sme za april namiesto 799 uhradili dan. uradu 1771, v maji v tomto vykaze to niekde napisem? Do ridku 9???? tento rozdiel???

Dakujem vsetkym za cas.
Johanka
24.07.06,18:03
Do Prehľadu o ... idú iba zrazené preddavky. Zrazená daň sa tu neuvádza. Zrážková daň sa používa pri mzdách do 5.000 Sk, takže to si musíš sama skontrolovať ako si mala dohodárov zdaniť.
saglucka
24.07.06,18:29
Aha, zrazkova dan sa tam neuvadza, a kde sa uvadza? Neodvadza sa tak ako preddavky (myslim na dan. úrad) ????
RenataK
24.07.06,18:38
Zrážková daň sa uhrádza vždy do 15. dňa v mesiaci a na DÚ posielaš oznámenie o zrážkovej dani - neviem teraz presne ako sa tomu oznámeniu nadáva. Zrážková daň má aj svoje číslo účtu. To nájdeš na stránke DR SR - www.drsrs.sk (http://www.drsrs.sk) . Nasledujúci príspevok som vymazala, aby som chybnou odpoveďou nemiatla iných. Ospravedlňujem sa, ale tak som rýchlo chcela poradiť a nakoniec som to napísala chybne. Prepáčte mi
Johanka
24.07.06,18:46
Zrážková daň sa uhrádza vždy do 15. dňa v mesiaci a na DÚ posielaš oznámenie o zrážkovej dani - neviem teraz presne ako sa tomu oznámeniu nadáva. Zrážková daň má aj svoje číslo účtu. To nájdeš na stránke DR SR - www.drsrs.sk (http://www.drsrs.sk) .
Tento druh zrážkovej dane sa uhrádza na číslo účtu dane zo závislej činnosti, iba sa používa konštatný symbol 1744. Pozri http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3MgsOAMmB2I76kX Ahb31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAIW0KSw!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfMjZVRA!!?nID=6_0_2 6SP&cID=6_0_26SP''
saglucka
24.07.06,18:56
No super. Takze sme to uhradili zle. Som pozerala na drsr a je tam ucet na zrazkovu dan aj konstatny symbol 1744. Co s tym teraz?
A to oznamenie sa posiela na dan. úrad kazdy mesiac??? Sa tam vypisujú presne mena? alebo ako?

Dakujem

a pise sa do prehladu o... ked sme v aprili namiesto 799 uhradili 1771, v dalsom mesiaci v riadku 9 ten rozdiel? Dufam ze som to napisala pochopitelne
Johanka
24.07.06,19:30
Oznámenie o zrazenej dani sa posiela do 15. dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca, napr. daň zrazená za 4/2006, oznámenie posielaš do 15.5.2006. V tento deň je zrazená daň splatná.
Nepoteším Ťa, ale za nesplnenie tejto oznamovacej povinnosti je pokuta 2.000 Sk/kus.
K riadku 9 , myslím, že sa tam uvádzajú iba uplatnené preplatky za minulé zdaňovacie obdobia. Zdaňovacím obdobím je kalendárny rok, takže nemôžeš v tomto riadku vyrovnávať preplatky medzi jednotlivými mesiacmi.
Požiadaj o vrátenie rozdielu.
Paula
24.07.06,19:35
a pise sa do prehladu o... ked sme v aprili namiesto 799 uhradili 1771, v dalsom mesiaci v riadku 9 ten rozdiel? Dufam ze som to napisala pochopitelne

Prehľad vypíšeš podľa skutočnosti, teda aj povinnosť aj odvod. Rozdiel ti vzniká ako preplatok, ktorý sa ti vyrovná, ak v niektorom mesiaci odvedieš sumu o tento preplatok poníženú. Do r.9 sa píšu preplatky z predchádzajúcich zdaňovacích období, to nie je tvoj prípad.
saglucka
25.07.06,04:21
[quote=Johanka]Oznámenie o zrazenej dani sa posiela do 15. dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca, napr. daň zrazená za 4/2006, oznámenie posielaš do 15.5.2006. V tento deň je zrazená daň splatná.
Nepoteším Ťa, ale za nesplnenie tejto oznamovacej povinnosti je pokuta 2.000 Sk/kus.

Cize do toho prveho stlpca napisem dan zrazko, druhy stlpec sumu a treti napr. maj 2006?
saglucka
25.07.06,04:22
Prehľad vypíšeš podľa skutočnosti, teda aj povinnosť aj odvod. Rozdiel ti vzniká ako preplatok, ktorý sa ti vyrovná, ak v niektorom mesiaci odvedieš sumu o tento preplatok poníženú. Do r.9 sa píšu preplatky z predchádzajúcich zdaňovacích období, to nie je tvoj prípad.

Takze staci ked im poslem dalsi mesiac sumu nizsiu, hej? Nemusim im nic oznamovat?
zdeník
25.07.06,04:26
Ak robíš v OLYMPE tam máš v dokumentoch hneď za PREHĽADOM tlačivo OZNÁMENIE o zrážkovej dani -toto odoslať na DÚ. To robí program veľmi pekne. Tá postupnosť je teda:
v júli robím výplaty za jún, oznámenie a úhradu zrážkovej dane posielam do 15. augusta. Čo sa týka preplatku, ja by som im poslala nejaký sprievodný list, aby mi preplatok preúčtovali na Ďalší mesiac, aty doplatíš už len rozdiel.
saglucka
25.07.06,04:30
Ak robíš v OLYMPE tam máš v dokumentoch hneď za PREHĽADOM tlačivo OZNÁMENIE o zrážkovej dani -toto odoslať na DÚ. Tá postupnosť je teda:
v júli robím výplaty za jún, oznámenie a úhradu zrážkovej dane posielam do 15. augusta.
takze ta povinnosti nie je do 15 júla v tomto pripade???
Hej robim v olympe ale to tlacivo aj tak tlaci prazdne. Alebo da sa vytlacit aj vyplnene :)
zdeník
25.07.06,04:36
Nie neplatí, lebo sa hovorí o zrazenej dani-t.j.,polopatisticky- mesiac, kedy dostávaš výplatu. A v tom Olympe to vychádza vyplnené, možno máš zle nastavený mesiac. Ešte treba (ja mám takú skúsenosť)v Olympe nastaviť v Organizácií-Podnik, dole vľavo DEň určený na výplatu miest (aj keď nemáme ako firma určený, ja každy mesiac, keď robím výplaty si to zašrtnem-taký deň, kedy dávam výplatu) a to sa potom pekne premietne aj do Prehľadu, aj do Oznámenia- nemusím nič ručne dopisovať. Ale treba to urobiť pred uzavretím mesiaca!!! Aj spätne sa to dá-odomknem mesiac -nastavím dátum-uzavriem ...
saglucka
25.07.06,04:40
Ako myslis zle nastaveny mesiac?
zdeník
25.07.06,04:52
Pozri, upravila som predošlý príspevok.
saglucka
25.07.06,04:56
Dakujem ti, aj som odomkla mesiac aj nastavila datum ale aj tak mi to nevypisuje. Idem cinknut do krosu. Dakujem za ochotu :)

Nemozes mi len napisat text co sa pise do toho prveho stlpca? Druh zdranitelneho prijmu??? Dakujem
saglucka
25.07.06,05:19
pls pomocte
zdeník
25.07.06,05:26
paragraf 43,odst.3,písm. j)
Manual
25.07.06,05:30
pls pomocte
Tak ako píše zdeník, odomkni mesiac v organizácii doplň deň určený na výplatu a pravdepodobne musíš spraviť prepočet výplat, aby sa už vypočítané mzdy zaktualizovali. Potom treba vygenerovať prevodné príkazy, kedy si dávala daň na úhradu. A všetko sa dostane do tlačív ako má byť. Nič sa rukou nedopisuje, Olymp je inteligentný SW.
Pekný deň...:)
Kimáková
04.08.06,13:03
Mozno pozde ale predsa:

Ak program neuvedie nič do tlačiva Oznámenie o zrážkovej dani, nie je vygenerovaný prevodný príkaz, ktorý by obsahoval daň zrážkovú, takže:
1/ skontrolujte si či ste vygenerovali prevodné príkazy
2/ ako áno, skontrolujte si, či obsahujú zrážkovú daň
3/ ak tam takáto daň nie je, skontrolujte, či v bankových účtoch máte zadaný účet na zrážkovú daň (v políčku Druh bude daň - zrážková)