tajnostkárka
14.08.17,19:04
Dobrý deň potrebovala by som radu.Keď som doma s dieťaťom - na dobrovoľnej neplatenej rodičovskej dovolenke do 6rokov dieťaťa a nájdem si zamestnanie.Je možné sa v prípade,že by ma zamestnávateľa v skúšobnej dobe náhodou prepustil - ísť nazad na túto neplatenú rodičovskú dovolenku pokiaľ dieťa nedovrši 6rokov ? ďakujem
avalik
14.08.17,17:56
"dobrovoľnej neplatenej rodičovskej dovolenke do 6rokov dieťaťa" ???

Rodičovskú dovolenku môžeš mať len ak máš zamestnávateľa, ak ho nemáš tak nie si na rodičovskej dovolenke.

Pravdepodobne si len v ZP nahlásená ako "fyzická osoba, ktorá sa osobne celodenne a riadne stará o dieťa vo veku do šiestich rokov," - ako poistenec štátu.

Príp. si nahlásená aj v SP ako"fyzická osoba, ktorá sa riadne stará o dieťa do šiestich rokov". - tu je potrebné sa odhlásiť pri začatí zárobkovej činnosti a po jej skončení (do 6 rokov dieťaťa) je možnosť sa opätovne prihlásiť.
tajnostkárka
20.08.17,17:22
ospravedlňujem sa za nesprávne uvedenie pojmu - áno máte pravdu ako fyzická osoba starajúca sa osobne celodenne o dieťa vo veku do šiestich rokov aj ZP a v SP. CHcem sa ešte opýtať keďže som predtým nebola nikde inde evidovaná - myslím úpsvar - nemusím tam nosiť zmluvu ?
veronikasad
20.08.17,18:22
Ak si v SP prihlásená ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov veku, ked si nájdeš zamestnanie s dôchodkovým poistením (aj na dohodu), si povinná do 8 kal.dni odhlásiť sa na registračnom liste FO. V prípade skončenia pracovného pomeru sa môžeš znovu prihlásiť (nedá sa prihlásiť spätne)
avalik
21.08.17,04:07
nie