Jozefdibala1
14.08.17,19:52
Dobrý deň potreboval by s poradiť vlastním byt ale na ten byt má záložné právo banka v ktorej má moja Matka hypotéku... potrebujem vedieť či keď mám exekúcie vo výške 8500€ z dôvodov ktoré tu nejdem rozoberať môže mi exekútor ten byt zobrať? Vzhľadom na to že nemám finančné prostriedky na platenie tej exekúcie? Ďakujem ak by ste mi mohli poradiť čo robiť aby ten byt nezobrali s exekútorom sa nedá dohodnúť na splátkach trvajú na vyplatení ihneď a moja finančná situácia nedovoľuje platiť viac ako nejakých 20€
Mária27
14.08.17,19:56
Exekučné konanie na záloh možno viesť iba vtedy, ak oprávneným je záložný veriteľ alebo ak záložný veriteľ s exekúciou súhlasí.
Je to tak aj v občianskom zákonníku (§ 151h ods.6) aj v exekučnom poriadku
Jozefdibala1
14.08.17,20:01
Takže s tým musí súhlasiť banka áno? A za akých podmienok by s tým mohla súhlasiť mi viete poradiť? Inak ďakujem
vicktor
15.08.17,06:14
Keby bol hypouver nesplacany a omeskanie prekroci dobu a vysku podla pravidiel banky.
Tie limity ti nikto vopred nepovie, najskor zacnu chodit upomienky, az pohar pretecie, banka zacne s exekutorom spolupracovat.
Jozefdibala1
15.08.17,06:17
Ale to je iba v prípade že sa neplatí ten hypotekárny úver áno?
vicktor
15.08.17,06:32
Ano, ved som to napisal. Pokial je uver riadne splacany, banka si byt bude drzat pre seba ako zabezpeku.
Exekutor je ale spokojny, ma cas, uroky narastaju vysokym tempom, a az raz bude uver splateny, exekutor vystartuje.
Takze neotalat a exekutorovi vyrovnat dlhy.