ivti
24.07.06,21:02
Čo je to intrastat?Môžete mi to podrobnejšie vysvetliť?Ďakujem.
Mikolajova
25.07.06,04:45
Intrastat sa robí ak máš nejaké nadobudnutie tovarov z EU.
Gabi03
25.07.06,05:42
Aj vývoz do EÚ. Na stránkach colnej správy alebo štatistického úradu je toho celkom dobre a dosť popísane.
Marianna01
02.08.06,17:10
Čo je to intrastat?Môžete mi to podrobnejšie vysvetliť?Ďakujem.

Povinnosť viesť intrastat má organizácia, ktorá prekročí pri dovoze alebo vývoze z/do EU asimilačný prah 3 mil. Sk. Intrastat sa posiela na colný úrad do 15. dňa nasl. mesiaca.
Orsz
02.08.06,17:30
Povinnosť viesť intrastat má organizácia, ktorá prekročí pri dovoze alebo vývoze z/do EU asimilačný prah 3 mil. Sk. Intrastat sa posiela na colný úrad do 15. dňa nasl. mesiaca.

Pri dovoze 3 mil.Sk, pri vývoze 6 mil.Sk. Tu sa robí zjednodušený formulár. Potom sú podrobné formuláre. Najprv sa treba zaregistrovať na štatistickom úrade. Kódy, ktoré sa vpisujú do formulára sú na stránke www.statistics.sk, intrastat - je tam veľa ďalších potrebných informácií. Prepočet kurzom NBS sa robí dňom nadobudnutia tovaru alebo vývozu tovaru, prípadne je to deň vystavenia faktúry. Ak ste presiahli len dovoz - teda 3mil. Sk - robí sa intrastat len naň. To znamená, že dovoz a vývoz sa evidujú osobitne.
gita
16.08.06,09:36
Vypĺňam prvýkrát Intrastat a neviem si poradiť s kódmi tovaru. Firma nakupuje poľské okná a na faktúre sú kódy napr. 1365 ON k3/B, podľa vysvetliviek k formuláru majú to byť 8-miestne kódy. Neviem či ich mám uviesť také aké sú na faktúre, na jednej ani nie je kód. Alebo ich niekde viem nájsť. Ináč najprv si to musím preložiť z poľštiny a ani neviem čo je Lacznik. Kto mi s tým poradí?
bendži
16.08.06,09:40
Vypĺňam prvýkrát Intrastat a neviem si poradiť s kódmi tovaru. Firma nakupuje poľské okná a na faktúre sú kódy napr. 1365 ON k3/B, podľa vysvetliviek k formuláru majú to byť 8-miestne kódy. Neviem či ich mám uviesť také aké sú na faktúre, na jednej ani nie je kód. Alebo ich niekde viem nájsť. Ináč najprv si to musím preložiť z poľštiny a ani neviem čo je Lacznik. Kto mi s tým poradí?

na intrastate určite nemôžeš udávať kódy tovaru z faktúry, nakoľko tieto kódy si väčšinou udáva sama firma, ako to vedie vo svojej skladovej evidencii.. pre potreby intrastatu existuje zoznam číselnej nomenklatúry - to sú osemmiestne kódy pre všetky druhy tovaru..
gita
16.08.06,09:45
A k tej číselnej nomenklatúre kde by som sa dopracovala?
bendži
16.08.06,09:51
A k tej číselnej nomenklatúre kde by som sa dopracovala?

vychádza vo forme zákona alebo prílohy k zákonu, nie som si istá..
ja ju mám určite v programe Intrastat CS, ktorý sa dá voľne stiahnuť na stránkach colnej správy (www.colnasprava.sk) a cez ktorý vždy spracujem intrastat a odosielam cez net..
Julča
05.09.06,06:30
1/Ja zatiaľ nemám povinnosť Intrastatu, ale nezadržiteľne sa k nej blížim. Chcem vedieť aké presne hodnoty treba sledovať. Ja mám nákupy len z ČR a tak som načítala všetky faktúry z Čiech a prepočítala každú vždy tým kurzom, ktorý som dávala pre výkaz DPH. Je to správne?
2/ Som kvartálny plátca DPH, ked ten asimilačný prah pre prijatie presiahnem napríklad v septembri, tak musím Intrastat poslať do 15.10 alebo až 15.112006?
Vianocka
12.11.06,11:47
Skoda, ze ti nikto neodpovedal, aj mne by sa to hodilo.
liba2
12.11.06,13:01
Skúšam prilepiť

intrastat
ivako
12.11.06,15:07
Skoda, ze ti nikto neodpovedal, aj mne by sa to hodilo.
Kedy vzniká spravodajská povinnosť
Keď spravodajská jednotka za predchádzajúci kalendárny rok prijala alebo odoslala tovar v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako prah oslobodenia, spravodajská jednotka má povinnosť predkladať INTRASTAT-SK hlásenie od začiatku nasledovného roku.
To znamená, že spravodajská povinnosť prechádza aj do nasledovného roku, avšak môže sa zmeniť jej rozsah v závislosti od prekročenia prahu zjednodušenia.
Keď spravodajská jednotka za predchádzajúci kalendárny rok neprijala alebo neodoslala tovar v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako prah oslobodenia, ale od začiatku sledovaného roka tento prah dosiahla, podáva INTRASTAT-SK hlásenie od mesiaca, v ktorom dosiahla prah, vrátane daného mesiaca.
Nové spravodajské jednotky, ktorým vzniká povinnosť predkladať INTRASTAT-SK hlásenie v sledovanom roku, a to z dôvodu, že od začiatku sledovaného roka odoslali alebo prijali tovar spoločenstva v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako prah oslobodenia a zároveň rovnej alebo vyššej ako prah zjednodušenia, môžu písomne požiadať Štatistický úrad SR o možnosť predkladať úplné hlásenie a to hneď pri vzniku spravodajskej povinnosti.
Na určenie spravodajskej povinnosti sa do súhrnnej hodnoty prijatí a odoslaní za dané obdobie započítavajú všetky transakcie, vrátane bezodplatných dodaní, spracovania a finančného leasingu. Spravodajskej jednotke sa odporúča sledovať, či jej vzniká spravodajská povinnosť a v akom rozsahu. Ak zistí, že jej vzniká spravodajská povinnosť, zaregistruje sa na Štatistickom úrade SR prostredníctvom dotazníka, ktorý je možné nájsť na internetovej adrese www.statistics.sk (http://www.statistics.sk/) v časti INTRASTAT-SK a ďalej v časti Registrácia. Vyplnený dotazník je potrebné poslať na Štatistický úrad SR buď e-mailom, faxom alebo poštou (pozri Kontakty (https://intrastat.colnasprava.sk/main.php?page=helpdesk)).
Pracovníci Colnej správy SR následne oznámia spravodajskej jednotke príslušnú pobočku colného úradu, na ktorú bude predkladať INTRASTAT-SK hlásenia a odovzdajú jej prístupové meno a heslo, aby mohla v prípade záujmu posielať hlásenia v elektronickej forme.
feri510
14.11.06,05:49
Je to štatistika uskutočnených obchodov medzi jednotlivými krajinami spoločenstva (EÚ). Sú stanovené limity pre dovoz a vývoz, ktooré ak sa prekročia, je potrebné podávať štatistické hlásenia - INTRASTAT.
john knedlovic
19.11.06,09:05
hello :))

intrastat je statisticke hlasenie, ktore sa musi odovzdavat statistickemu uradu pri prekroceni hranice dovozu z clenskych statov EU.

btw, ak by si potrebovala pomoc, mam velmi dobry kontakt na ludi ktori robia intrastaty aj mne :)
sway
19.11.06,09:20
hello :))

intrastat je statisticke hlasenie, ktore sa musi odovzdavat statistickemu uradu pri prekroceni hranice dovozu z clenskych statov EU.

btw, ak by si potrebovala pomoc, mam velmi dobry kontakt na ludi ktori robia intrastaty aj mne :)

poprosím o radu, aká je táto hranica???, resp. kde to nájdem???
vďaka;)
bepo
19.11.06,09:37
poprosím o radu, aká je táto hranica???, resp. kde to nájdem???
vďaka;)
Tá hranica je strašne dlhá a strážená po zuby ozbrojenými trpaslíkmi :D
Ale môžeš pozrieť http://www.statistics.sk/webdata/slov/intras/upozornenie/oznam06.htm , http://www.statistics.sk/struk/intras.htm a https://intrastat.colnasprava.sk/main.php?x=266&y=67 V podstate je to: na rok 2006 platí prah oslobodenia 3 000 000 Sk pre prijatie a 6 000 000 Sk pre odoslanie. Prah zjednodušenia bol stanovený na 12 000 000 Sk pre prijatie a 30 000 000 Sk pre odoslanie.
sway
19.11.06,11:29
Tá hranica je strašne dlhá a strážená po zuby ozbrojenými trpaslíkmi :D
Ale môžeš pozrieť http://www.statistics.sk/webdata/slov/intras/upozornenie/oznam06.htm , http://www.statistics.sk/struk/intras.htm a https://intrastat.colnasprava.sk/main.php?x=266&y=67 V podstate je to: na rok 2006 platí prah oslobodenia 3 000 000 Sk pre prijatie a 6 000 000 Sk pre odoslanie. Prah zjednodušenia bol stanovený na 12 000 000 Sk pre prijatie a 30 000 000 Sk pre odoslanie.

uff, to som si vydýchla, ta som v pohodičke, vrelá vďaka !;)
ajty
24.11.06,13:24
... a co vlastne potrebujes vediet ty konkretne?
Intrastat robim od vstupu do unie, takze by som mal vediet...
john knedlovic
25.11.06,14:33
poprosím o radu, aká je táto hranica???, resp. kde to nájdem???
vďaka;)



pri dovoze je to 3 000 000SKK, pri vyvoze 6 000 000 SKK - v tomto pripade vznika povinnost odovzdat zjednodusene hlasenie intrastat.

Ked je to nad 12 000 000 SKK pri dovoze, a 30 000 000 SKK pri vyvoze treba podat uplne hlasenie intrastat :))
Slavo zo Štiavnice
14.12.06,09:00
... a co vlastne potrebujes vediet ty konkretne?
Intrastat robim od vstupu do unie, takze by som mal vediet...
Prosím ta o odpoveď: ak som v novembri dosiahol vývoz nad 6 mil. Sk podávam prvýkrát intrastat do 15.12. Tento intrastat podávam za celý rok alebo len za mesiac november?
ďakujem.
ivako
14.12.06,11:42
. Ako postupovať, ak spravodajská jednotka prekročí prah oslobodenia v priebehu roka?

Ak spravodajskej jednotke Štatistický úrad SR (ďalej len štatistický úrad) neurčil spravodajskú povinnosť pre sledovaný (bežný) kalendárny rok, spravodajská jednotka má povinnosť sledovať si objem svojich odoslaní a prijatí tovarov vo väzbe na prípadný vznik spravodajskej povinnosti. V mesiaci sledovaného roka, v ktorom prekročí prah oslobodenia jej vzniká spravodajská povinnosť a od tohto mesiaca má povinnosť predkladať hlásenie INTRASTAT-SK vrátane daného mesiaca. Tomuto kroku predchádza registrácia spravodajskej jednotky na štatistickom úrade.

6. Akým spôsobom sa treba zaregistrovať?

Registračný dotazník je umiestnený na webovej stránke štatistického úradu www.statistics.sk v časti INTRASTAT-SK\Registrácia\Dotazník. Vyplnený dotazník spravodajská jednotka pošle na e-mailovú adresu štatistického úradu intrastat-sk@statistics.sk alebo na faxové číslo 02/50236720 alebo na adresu Štatistický úrad SR, Odbor štatistiky zahraničného obchodu, Miletičova 3, 824 67 Bratislava 26.
Registrácia spravodajskej jednotky znamená jej zaradenie do registra zahraničného obchodu
Takže sa zaregistruješ pre vývoz a intrastat prvýkrát urobíš za mesiac november-zjednodušená povinnosť
Gabi03
14.12.06,11:50
A mňa teraz napadlo :eek:
Nás sa registrácia a podávanie hlásení tento rok práve minie, neprekročíme prah oslobodenia.
Ale čo budúci rok? Budem sledovať (v našom prípade) prijatý tovar od začiatku budúceho roka, alebo ho budem kumulovať už aj s týmto rokom?
ivako
14.12.06,12:26
Vážená spravodajská jednotka,

dňom 1.1.2007 nadobudne účinnosť vyhláška Štatistického úradu SR, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Štatistického úradu SR č. 482/2005 Z. z., ktorou sa vydáva Program štátnych štatistických zisťovaní na roky 2006 až 2008 .

Pre systém INTRASTAT-SK sú v nej navrhnuté zmeny prahov oslobodenia a prahov zjednodušenia na rok 2007.

V roku 2007 bude platiť

prah oslobodenia 5 000 000 Sk pre prijatie ( v roku 2006 bol 3 000 000 Sk) a

10 000 000 Sk
pre odoslanie (v roku 2006 bol 6 000 000 Sk)

prah zjednodušenia
24 000 000 Sk
pre prijatie (v roku 2006 bol 12 000 000 Sk) a

60 000 000 Sk
pre odoslanie (v roku 2006 bol 30 000 000 Sk).
Sleduješ od začiatku roka, keď prekročíš v priebehu roka, začneš robiť intrastat od mesiaca, v ktorom si prekročila obrat
Topas
14.12.06,18:27
V auguste 2006 sme prekročili prah oslobodenia pre prijatie (3 000 000,- Sk) a začali sme podávať hlásenie INTRASTAT. Ak za rok 2006 neprekročíme 5 000 000,- Sk, nebudeme povinní v roku 2007 hlásenie podávať?
ivako
15.12.06,05:23
V auguste 2006 sme prekročili prah oslobodenia pre prijatie (3 000 000,- Sk) a začali sme podávať hlásenie INTRASTAT. Ak za rok 2006 neprekročíme 5 000 000,- Sk, nebudeme povinní v roku 2007 hlásenie podávať?

5 mil. je od r. 2007, v r. 2006 si prekročil obrat-robíš hlásenia, pokračuješ s podávaním intrastatu aj v roku 2007, ak za rok 2007 neprekročíš obrat 5 mil, od r. 2008 tvoja spravodajská povinnosť zaniká.
správna odpoveď: Ak ste v r. 2006 neprekročili obrat 5 mil. nebudete v r.2007 podávať hlásenie.
Topas
15.12.06,05:31
Ďakujem za vysvetlenie.
sarasimon
03.01.07,08:26
5 mil. je od r. 2007, v r. 2006 si prekročil obrat-robíš hlásenia, pokračuješ s podávaním intrastatu aj v roku 2007, ak za rok 2007 neprekročíš obrat 5 mil, od r. 2008 tvoja spravodajská povinnosť zaniká.

Dovolim si nesuhlasit. Podla mna ak sme v roku 2006 mali povinnost podavat zjednodusene hlasenia pre prijatie (na zaklade obratu nad 3 mil. v roku 2005) a v roku 2006 nas obrat neprekrocil 5mil - tak nasa povinnost v roku 2007 zanika.
ivako
03.01.07,10:08
Volala som colnú pobočku, lebo som tiež zvedavá, ako to vlastne má byť. Povedali mi, že brať obrat pre r.2006 3 mil. Keď som mu povedala, že sú aj iné názory, bude volať vyššie,lebo si nie je istý.Výsledok dám vedieť neskôr.
ivako
03.01.07,10:41
Dovolim si nesuhlasit. Podla mna ak sme v roku 2006 mali povinnost podavat zjednodusene hlasenia pre prijatie (na zaklade obratu nad 3 mil. v roku 2005) a v roku 2006 nas obrat neprekrocil 5mil - tak nasa povinnost v roku 2007 zanika.
Takže po kozultácii s colným úradom - obrat 5 mil. je už pre rok 2006, tak ako to uviedol sarasimon.
912
12.01.07,11:17
Dobrý deň,
nájde sa niekto, kto by mi vedel rýchlo poradiť číslo v colnom sadzobníku na bavlenené tričká (antistatické). Kolegyňa sa s tým trápi už hodinu a nič nenašla.
Ďakujem.

Zuzana
ivako
12.01.07,12:22
Dobrý deň,
nájde sa niekto, kto by mi vedel rýchlo poradiť číslo v colnom sadzobníku na bavlenené tričká (antistatické). Kolegyňa sa s tým trápi už hodinu a nič nenašla.
Ďakujem.

Zuzana
Zavolaj dodávateľovi, ten by to mal vedieť.
Gabi03
15.01.07,11:42
Nikde som nenašla. V decembri sme prekročili prah oslobodenia 3 mil korún. Do akej doby sa treba zaregistrovať?
Orsz
15.01.07,11:54
Nikde som nenašla. V decembri sme prekročili prah oslobodenia 3 mil korún. Do akej doby sa treba zaregistrovať?

Pozri sa na webovú stránku www.statistics.sk (http://www.statistics.sk) - s registráciou sú v pohode, my sme si to neuvedomili a po 4 mesiacoch nám sami napísali, aby sme sa zaregistrovali. Keď som potom osobne podonášala intrastat za 4 mesiace a ospravedlňovala sa, že sme si to neuvedomili, pracovník z CÚ, povedal, nech nás netrápi, že to je ich povinnosť to odsledovať - na základe daňových priznaní DPH. No ťažko povedať, či to tak naozaj je, ale žiaden problém z toho nebol.
912
17.01.07,10:37
Zavolaj dodávateľovi, ten by to mal vedieť.

No o to sme sa snažili, robíme to vždy, ale to je nejaký "malý" výrobca v Čechách a on vôbec po prvýkrát vyvážal niečo do zahraničia, nerobí Intrastat. Dokonca nám vystavil faktúru ako slovenskému odberateľovi bez DPH, DPH a cena s DPH.
Gabi03
01.02.07,08:21
Už mám menší chaos v tých prahoch pre intrastat, tak mi poraďte prosím, ak viete.

V júni 2006 sme začali dovážať tovar. V decembri 2006 sme prekročili prah oslobodenia 3 mil. Sk o pár korún (nedosiahli sme 5 mil. Sk) a zaregistrovali sme sa ako spravodajská jednotka.
Máme naďalej aj v januári povinnosť podávať intrastat hlásenia (lebo máme povinnosť pokračujúcu z roku 2006) alebo nie, nakoľko v roku 2006 sme nedosiahli 5 mil. Sk? Alebo sa tých 5 mil. počíta až v roku 2007 pre sledovanie v roku 2007?
Mám v tom chaos... :confused:
Gabi03
02.02.07,06:10
... posúvam
bezradná
02.02.07,07:26
Mne to vychádza, že ak si mala dovoz za r. 2006 viac ako 3 mil(prah oslobodenia určený pre rok 2006), zostáva ti povinnosť podávať hlásenia až do konca r. 2007(aspoň tak som to vyšlabikovala z Intrastatu).
skús sa tu pozrieť od odseku
"Kedy vzniká spravodajská povinnosť"
https://intrastat.colnasprava.sk/main.php?page=vsinfo

Ak sa mýlim, prosím opravte ma

PS. vďaka tvojmu príspevku som zistila, že povinnosti prihlásenia na r. 2007 som unikla len o "chlp", inak by ma ani nenapadlo pozrieť:eek: sa na obrat. Dík:)
Gabi03
02.02.07,07:37
Vôbec som sa nič nedozvedela. Nie je mi jasné, že nový prah oslobodenia pre prijatie 5 mil. korún na rok 2007 sa chápe ako:
a) povinnosť podávať hlásenia v roku 2007, ak v roku 2006 prekročili tento 5 mil. prah, alebo
b) sledovanie prekročenia 5 mil. prahu v roku 2007. (V tomto prípade sme v r. 2006 dosiahli 3 mil, ale nie 5 mil. a teda nám povinnosť naďalej pokračuje, hoci v roku 2006 sme nedosiahli 5 mil.)

Tak ako to je?

Podľa Ivako z predchádzajúcej stránky je to podľa A).
bezradná
02.02.07,07:44
Teraz som sa pýtala nášho colného deklaranta. Takže máš povinnosť podávať celý rok 2007 hlásenia, nakoľko si v r. 2006 prekročila prah oslobodenia(3mil). Povinnosť podávania výkazov na základe prahu oslobodenia za r.2007(5mil) budeš prehodnocovať až od 1.1.2008

PS. Teraz som pozrela odpoveď od Orsz na tejto strane a toto (skoro doslova) mi povedal aj náš deklarant, že colníci by ťa aj tak upozornili, presne podľa daň. priznaní DPH
dhuisman
08.02.08,16:09
ahojte. o nejakom intrastate som sa dozvedela asi len minuly tyzden (nesmejte sa..) a kedze neprekracujeme prah oslobodenie, nasa firma vlastne ani hlasenie podavat nemusi.
ale aj tak som sa chcela opytat...
pri zjednodusenom hlaseni uvadzam len 10 najvyznamnejsich poloziek? (ak ano, preco je na hlaseni az 20 riadkov)
v pripade nezjednoduseneho hlasenia uvadzam prehlad uplne vsetkych poloziek (prijatych/odoslanych), alebo aj tam len urcity pocet najvyznamnejsich?
Gabi03
08.02.08,18:02
ahojte. o nejakom intrastate som sa dozvedela asi len minuly tyzden (nesmejte sa..) a kedze neprekracujeme prah oslobodenie, nasa firma vlastne ani hlasenie podavat nemusi.
ale aj tak som sa chcela opytat...
pri zjednodusenom hlaseni uvadzam len 10 najvyznamnejsich poloziek? (ak ano, preco je na hlaseni az 20 riadkov)
v pripade nezjednoduseneho hlasenia uvadzam prehlad uplne vsetkych poloziek (prijatych/odoslanych), alebo aj tam len urcity pocet najvyznamnejsich?

:D To bolo dobré.
1. Prečo sú na daňových priznaniach všade kolónky na deväť (či viac? :o) číslic? To aby som mala v každom zdaňovacom období daň z príjmu aj daň z pridanej hodnoty minimálne 100.000.000,- Sk povinnosť?! :eek::D A to sme mesačný platcovia DPH! :rolleyes:
2. Položka v ponímaní intrastatu je číslo podľa colného sadzobníka. V jednej položke colného sadzobníka môže byť aj viac druhov tovaru podľa vašej evidencie. Napr. nakupujete chladničky, ktoré delíte na jednokompresorové a dvojkompresorové, biele, nerezove a čierne, 100l alebo 250 l a pod a pritom toto všetko môže byť podľa colného sadzobníka jedna položka. ;)
fizzy
18.02.08,07:12
Prosim Vas,
vytvoril som jedno hlasenie o prijati tovaru. Dal som ho kumulovat. Ale teraz som prisiel na to ze som zabudol este zapocitat poslednu fakturu o prijati. Cize vytvorim nove hlasenie s poradovym cislom "2" vygenerujem spravu a poslem.
Mozem to tak urobit? Alebo ako by som to mohol vyriesit prosim?
JM1968
03.03.08,16:43
zdravím všetkých pohoďákov...našla som si jeden problém a poprosím o radu. Náhodou som prišla na to, že s.r.o. v r.2005 mala 2 dodávky zo zahraničia, spolu presiahli 3mil.Sk. Nikdy predtým ani potom už nič nedoviezli, aj vtedy sa jednorazovo doviezol nejaký manipulačný prístroj a nábytok, nie na predaj, ale na vlastnú spotrebu firmy. Mal sa podať ten intrastatový výkaz? Čo s tým, keď sa nepodal?Vie niekto poradiť? Ďakujem
JM1968
04.03.08,06:36
prosím, vie mi niekto poradiť čo so zabudnutým (asi sa mal podať) intrastatovým výkazom za r.2005?
Gabi03
04.03.08,06:52
Ja by som volala na colný úrad, kam sa zasiela intrastat a tam sa popýtala o radu.
JM1968
04.03.08,06:55
Ja by som volala na colný úrad, kam sa zasiela intrastat a tam sa popýtala o radu.
aj ja som podobne rozmýšľala, ale šéf vraj aby sme na to zbytočne neupozorňovali, tak nerobiť nič....tak sa aspoň snažím zistiť či mal niekto podobný problém a čo bolo, keď mu na to prišli (možno by ho to presvedčilo):confused:
Gabi03
04.03.08,07:35
aj ja som podobne rozmýšľala, ale šéf vraj aby sme na to zbytočne neupozorňovali, tak nerobiť nič....tak sa aspoň snažím zistiť či mal niekto podobný problém a čo bolo, keď mu na to prišli (možno by ho to presvedčilo):confused:

No už dlhšiu dobu sa ti nikto neozval, tak asi sa takýto prípad nestáva. Ak by sa dalo, skús zavolať anonymne. Okrem toho intrastat je "len" nejaká štatistika na kontrolovanie DPH, takže ja by som sa až tak nebála sa ozvať.
JM1968
04.03.08,09:09
No už dlhšiu dobu sa ti nikto neozval, tak asi sa takýto prípad nestáva. Ak by sa dalo, skús zavolať anonymne. Okrem toho intrastat je "len" nejaká štatistika na kontrolovanie DPH, takže ja by som sa až tak nebála sa ozvať.
díky moc, vyspím sa na to a asi tam zavolám
skrznaskrz
16.03.08,10:14
uz nikam nevolaj hlasenie za 2005 je uz pasé pre vsetky strany ! ak sa colny urad neozval sam !! colnica ma povinost poslat 1 upomienku na 28 den po skonceni sledovaneho obdobia (mesiac) .
Maxinka
03.04.08,10:57
Pozri sa na webovú stránku www.statistics.sk (http://www.statistics.sk) - s registráciou sú v pohode, my sme si to neuvedomili a po 4 mesiacoch nám sami napísali, aby sme sa zaregistrovali. Keď som potom osobne podonášala intrastat za 4 mesiace a ospravedlňovala sa, že sme si to neuvedomili, pracovník z CÚ, povedal, nech nás netrápi, že to je ich povinnosť to odsledovať - na základe daňových priznaní DPH. No ťažko povedať, či to tak naozaj je, ale žiaden problém z toho nebol.
Niečo podobné mám aj ja, len ja som ešte nič nikomu nevykazovala - jednoducho som na to zabudla.Takže sa mi len teraz ozvali listom - zaslali mi uživ.meno a heslo a že mám viesť zjednodušené hlásenie pre prijatie.
Za rok 2007 mám vyše 6.000.000 SK prijatie tovaru z EÚ, len neviem či teraz mám teraz spätne vyplniť to Hlásenie za rok 2007? (však ho ani neviem vyplniť):)
- za Január, Február, Marec - musím do 15.04.2008 ?, kedže mám asi zmeškané:)
Maxinka
03.04.08,12:14
Niečo podobné mám aj ja, len ja som ešte nič nikomu nevykazovala - jednoducho som na to zabudla.Takže sa mi len teraz ozvali listom - zaslali mi uživ.meno a heslo a že mám viesť zjednodušené hlásenie pre prijatie.
Za rok 2007 mám vyše 6.000.000 SK prijatie tovaru z EÚ, len neviem či teraz mám teraz spätne vyplniť to Hlásenie za rok 2007? (však ho ani neviem vyplniť):)
- za Január, Február, Marec - musím do 15.04.2008 ?, kedže mám asi zmeškané:)
Prosím o pozriete sa mi na to - vôbec si neviem rady!
Maxinka
04.04.08,05:27
Za rok 2007 mám vyše 6.000.000 SK prijatie tovaru z EÚ, len neviem či teraz mám teraz spätne vyplniť to Hlásenie za rok 2007? (však ho ani neviem vyplniť):)
- za Január, Február, Marec - musím do 15.04.2008 ?, kedže mám asi zmeškané:)
Ahojte, prosím poradte mi:mee:
betka
04.04.08,08:05
Ahojte, prosím poradte mi:mee:


MAxinka zavolaj tam, sú tam milí ľudia, nerobia straľiakov zo všetkého. (Keď som nevedala, pán zo ZA, ma navigoval, dokonca mi pomohol začleniť výrobky, kt. sú u nás ešte takmer v plienkach.)
Bola som tiež vystresovaná, keď sme kúpili stroj, tak mi vznikla povinnosť, pánovi som povedala, že to nestihnem spracovať, povedal, že nvadí, stačí do týždňa....." A nebudete ma pokutovať, keď prešvihnem? Nie nebojte sa, poznačím si Vás a viem o Vás."

PS: Spýtaj sa, či to máš urobiť i spatne.