stefaneli1
15.08.17,16:15
kto a na koho naklady je povinny pochovat neboztika pokial nevlastni ziadne financne prostriedky a ani jeho pribuzni.Ako postupovat v takomto pripade nema ziaden nehnutelny majetok okrem exekucie
Mária27
15.08.17,14:24
veronikasad
15.08.17,15:46
Zosnulý nemá ani žiadny majetok, ktorý je predmetom dedenia?
Andy Kralik
15.08.17,20:09
Obec, v katastri ktorej nastalo umrtie.

Zákon č. 131/2010 Z. z.Zákon o pohrebníctve
§ 30 Obec
(2) Ak do 96 hodín od úmrtia nikto nezabezpečí pochovanie alebo ak sa nezistila totožnosť mŕtveho do siedmich dní od úmrtia, pochovanie zabezpečí obec, na ktorej území došlo k úmrtiu; ak nie je známe miesto úmrtia, pochovanie zabezpečí obec, v ktorej katastrálnom území sa ľudské pozostatky našli.
Oliwa
18.08.17,08:24
Trochu mimo témy, trochu bizardné, ale zo života:
Raz som čakala v nemocnici na lekára a chtiac-nechtiac som si vypočula, ako iný lekár-chirurg vo vedľajšej miestnosti zabával sestričky historkami z pitevne. Ocitol sa tam vraj bezdomovec a keď sa ho snažili identifikovať, spoznal ho podľa "svojho" šitia, lebo pred časom ho práve on operoval a zostala mu nejaká neštandardná jazva. Našli ho vraj na hranici dvoch katastrov a starostka, ktorá musela vybaviť pohreb na náklady obce sa sťažovala, ako im tie peniaze budú chýbať, že prečo práve ich obec a nie susedná. A tak som si vypočula, že rozhodujúce vraj je, v ktorom katastri mal nebožtík hlavu... Obhliadajúci lekár vraj povedal, že ho stačilo o kúsok posunúť a starosti s pohrebom by mal susedný starosta... To nevymyslíš, to je život... :D
Dáša_
18.08.17,08:52
a či aj volajú geodeta k vytýčeniu hraníc :D Alebo tak úplne presne na milimeter dokážu určiť tú hranicu?
Oliwa
18.08.17,09:29
Tak to Ti ja neviem takto z hlavy povedať :D... ktovie, možno ho chudáka našli rovno pri tabuli s názvom obce... Geodeta určite nie... ten by bol drahší ako celý pohreb...