ola.
16.08.17,09:42
Mám 1,5 ročnú fenku Akita Inu. Už od malička som ju socializovala s ludmi aj inými psami.Má vyrovnanú, kludnú povahu. Naučila som ju dobre vychádzať dokonca s mačkami. Venujem jej veľa casu, rýchlo sa učí ale povely potom plni ako sa jej chce, podla nalady.vie vselijake triky ale tiez ich spravi na povel len ked sa jej chce. Viem ze je to tvrdohlavy a svojsky pes. Najväcsi problem mame s privolanim. Skúsala som uz cokolvek, najlepsie sa osvedcila stopovacka. Problém je ale v tom, ze na stopovacke pride vzdy a ked si uz myslim ze to zvladne aj bez a pustim ju je to iny pes :D. Bezi si predomnou, ignoruje ma, nepride na zavolanie..ide si kludne za inym psom. Je to nezavisly pes, viem ze z nej nikdy nebude vycviceny pes ako napr. Borderka ale potrebujem mat zvladnute aspon privolanie aby si mohla pobehat navolno. Viete mi niekto povedat ako ju motivovat, nejake tipy ak mate s akitami skusenosti dakujem.
kopretinka
16.08.17,08:06
skús profesionálneho trénera,čo platí na jedného psa,nemusí na druhého....asi tu nikto nemá akitu...
( ja iba pudla,boxera a naháča :))
arizona
16.08.17,08:32
Akita Inu mava zvacsa svoju "tvrdohlavu,svojsku povahu",robi si to, co sam chce.
Na nete mas vela tem o tomto psikovi,aj skusenosti majitelov,staci precitat
https://www.google.sk/search?q=akita+inu+povaha&oq=akita+inu+povaha&aqs=chrome..69i57.3701j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
alaya1
16.08.17,08:35
Profesionalne a odborne tu poradia v Klube chovatelov tychto plemien. Maju dlhorocne skusenosti. Organizuju aj stretnutia, ktore by boli pre teba iste prinosom.
http://www.huskyslovakia.sk/klub/stanovy-klubu/
vicktor
16.08.17,09:21
"čo platí na jedného psa, nemusí na druhého"
Zle je ak hned prvy pes je problemovy.
V nasej ulici zije chlap, ktoreho 20 rokov vidam chodit za dedinu do lesa s vlciakom, teraz uz tretim. Predchadzajuci dvaja chodili samostatne, reagovali na pobyb ruky alebo sepot, dokonca som ich stretol v baumaxe, pes bez voditka, bez nahubku pokojne chodil pomedzi ludi.
Tento treti bude akysi magor, bez voditka som ho este nevidel, gazda ho nedokazal vychovat.
kopretinka
16.08.17,14:52
v obchode pes medzi ľuďmi????? :eek: to je dobrý blbec ten chlap......a personál tiež,keď mu to dovolil....
alaya1
16.08.17,15:58
aj my chodime so psom do obchodu, nie vsak do potravin, preco by mal byt magor. nechapem. Inde je bezne, aj to restauracii. Socializacia pre psa je potrebna.
Terezia13
16.08.17,17:33
akita inu má veľkú trpezlivosť, takže treba ju mať ešte väčšiu a vždy trvať na vykonaní povelu, pre neskúseného je ťažko cvičitelný, treba odborníka
bjuty smis
16.08.17,18:31
čo nechápeš ?
s vlčiakom, do baumaxu, bez vodítka, bez náhubku...

čo nechápeš ?
arizona
16.08.17,19:31
V zahranici je uplne bezne, ze ludia chodia po uliciach,aj do obchodov so psom bez voditka.Ale zas,musim uznat, ze vzdy sa jednalo o socializovanych psikov s vycvikom, lebo sa nepohli od majitela ani na krok. Ja som raz v Rakusku stala v banke pri okienku a za mnou cakal panko s dogou hadam vacsou ako som ja :P. Nahodou, to bolo zlate,ako havo poslusne stal v rade.Nikto sa nad tym nepozastavoval...
kopretinka
17.08.17,08:05
ja mám rada psov,ale neznášam blbcov,ktorí majú psa vo veľkosti teľaťa bez vodítka voľne pustených po ulici.Je to veľmi príjemné,keď ideš večer z roboty o pol jedenástej,osvetlenie nula bodov a zrazu oproti tebe vyskočí pes,dopriala by som ti to zažiť.Ja neverím nikomu,kto mi kričí zo vzdialenosti 1km,že šak on vám nič neurobí,on sa chce iba hrať,je to iba šteniatko. také 5Okilové šteniatko ma zhodí na zem ako nič a môjho 5kilového psa,ktorý je NA VODÍTKU! svojou HROU zabije.
nemám nič proti vychovaným psom a proti vychovaným majiteľom,ale u nás je takých málo.
V zahraničí majú ľudia iný prístup aj k iným veciam,je tam poriadok,nerobia čierne skládky,nevyvezú svoj odpad na pozemok suseda.Keď u nás budú ľudia na takej úrovni,tak nech chodia so psom aj do banky aj do obchodu.
Keď veľký pes skočí do xichtu,len tak z ničoho,človek si rozbijete hlavu a na následky zranení zomrie (skutočný prípad od nás) tak potom mi tu píšte,aké je to zlaté.....