wladar
16.08.17,17:14
Chcem podat navrh na striedavu starostlivost, dcera ma 15 rokov. Otazka je ci aj ked sme sa dohodli a teda nebudu namietky z jej strany ci bude sud preverovat moju financnu sposobilost a byvanie.

Ex manzelka suhlasi aj s tym ze jej uz nebudem platit alimenty, bude tyzden u mna tyzden u nej na striedacku. A naklady co budu spolocne sa budeme skladat ako bude treba. doteraz som jej platil vyzivne a dohoda bola ze bola dva vikendy do mesiaca u mna. Zmenu som chcel hlavne kvoli tomu ze stredna skola kam bude chodit je kusok odomna a od ex by dochadzala z ineho mesta. Aj ked povodne som chcel aby bola u mna kazdy tyzden a na vikendy chodila domov ku ex ale ex s tym nesuhlasila a dala mi takyto navrh. Cize dcera bude dva tyzdne do mesiaca dochadzat do skoly hodinu busom... a dva tyzdne to bude mat kusok, ale lepsie ako nic.
arizona
16.08.17,16:06
Ked sa dohodnete vy dvaja,resp.traja, tak sud s tym nic nema. Sudne sa riesia veci, ktore si nedokazu "vydiskutovat" dve strany...

Nepises,ake vztahy mate s ex. Ak nie moc dobre,dajte si pre istotu vsetko na papier.Dohodu si mozete napisat aj sami dvaja, bez sudov.
wladar
16.08.17,16:48
ked ja mam sudom urcenu sumu vyzivneho ktoru mam platit tak na to aby som ju prestal platit staci ze to manzelka pisomne potvrdi u notara ze tie peniaze nechce? a tym to rozhodnutie sudu straca platnost?
ivka70
16.08.17,16:51
nestaci, treba si dat dohodu potvrdit sudom
wladar
16.08.17,17:07
aha, ok, tak to si musim pozistovat, aky je presne postup, ta dohoda predpokladam musi mat aj nejake "nalezitosti co tam musia byt uvedene takze asi pravnika zohnat a ist do toho.
arizona
16.08.17,19:34
Ta dohoda bude iba medzi vami, takze si ju mozete spisat aj sami