zuzka34
16.08.17,19:28
Pozdravujem, prosím o radu. Podala som písomnú výpoveď s dvojmesačnou lehotou. PZ mám na dobu neurčitú . Prac.pomer končí- s výpovednou lehotou ku 30.9.2017!!!!. Teraz sa mi zamestnávateľ vyhráža, že ako som si dovolila dať výpoveď (JEMU), že to sa nerobí.Doteraz to neriešil ani sa mi k výpovedi podanej písomne nevyjadril.Dnespo výmene názorov som zistila, že mi odpojil všetky prístupy a pomenil heslá, ktoré potrebjem k vykonávaniu svojej práce, pravdepodobne sa zajtra nedostanem k ničomu a nebudem môsť nič robiť. Preto prosím o radu, čo robiť, mám ostať pred dverami 8 hodín,? Ako sa brániť aby mi nedal absenciu a porušenie prac. disciplíny. Pomôžte mi , podradte.
Tweety
16.08.17,17:41
Výpoveď je jednostranná, takže nepotrebuješ jeho (ne)súhlas. Do práce nastúp, ak ti nepridelí žiadnu prácu, tak tam len budeš. Isto pochopí, že ten čas bude musieť zaplatiť.
zuzka34
16.08.17,19:06
Ďakujem. Myslíte , že bude stačiť dôkaz mojej "dochádzky " okrem tej písanej na papieri a jmoje foto pri príchode do práce a foto pri odchode s časovými údajmi, pre prípad konfrontácie? Viem, je to extrém, ale som bezradná a bojím sa, že mi už nezaplatí.
zuzka34
16.08.17,19:07
ďakujem ešte raz za Váš čas a ochotu.
januli
22.08.17,04:27
pokial tie prístupy a hesla potrebujete tak ho písomne upozornite, aby sa náhodou nestala taká situácia, že si nesplníte to, čím vas v zmluve zaviazal.. myslím pracovná náplň. niečo podobné mam aj ja... mne končí výpovedná lehota až 31.10.2017... tak držím palce...
Zákonník práce je mi momentálne iba na príťaž :)
zuzka34
25.08.17,07:07
dakujem, napísala som . Neverila by som, akí ľudia dokážu byť,nikto to ani neuverí, kým to nezažije na vlastnej koži.ten tlak je neskutočný, a pritom som len podala výpoved podľa zákona.
januli
05.09.17,12:28
plne Vás chápem..ja mám okrem tohoto kopu dalších problémov zo strany zamestnávatela a zvažujem oznámenie o obťažovaní, ktoré už dospelo k tzv. psychologickému šikanovaniu nikto si nezaslúži takéto správanie. všetci máme právo pracovať v prostredí bez obťažovania, diskriminácie. ludia ktorí sa vyvršujú na kolegoch alebo podriadených mávajú často nízke sebavedomie a tieto praktiky používajú aby sa cítili silnejšími.... držím palce ....