PowerFull
16.08.17,21:39
Ahojte ,ak by ste mi vedeli poradiť sa v tom zorientovať,veľmi by som bol rád a vopred ďakujem,určite to pomôže aj iným.

Chcel by som začať podnikať v prenajatých priestoroch a prevádzkovať bar ( nočný podnik ) avšak vo Všeobecnom záväznom nariadení ( mesta,obce) je napísané " Prevádzkarňou je priestor ,v ktorom sa prevádzkuje živnosť ( podnikateľská činnosť ) a ktorý je určený na účel uvedený v platnom kolaudačnom rozhodnutí,prípadne v stavebnom povolení.

V mojom prípade je tento priestor na liste vlastníctva vedený ako
Popis stavby: prevádzková budova
Druh stavby: Priemyselná budova

A tu je problém,kdeže po mne chcú Zmenu v užívaní stavby a oháňajú sa stavebným konaním.

Priestor o ktorý mám záujem bola niekedy nejaká výrobná hala ( cca 200m2,plus sú tam menšie miestnosti ako sklad,kancelária,sprchy,toalety ) Hala je murovaná.

Je to ozaj nutné ??? keďže v priestore o ktorý mám záujem nieje potrebné robiť stavebné úpravy,iba rekonštrukciu priestor a montáž zariadenia prevádzky baru.

Veľmi by som bol rád za radu,keďže z úradmi nemám dobré skúsenosti a hádzať polená pod nohy majú asi v popise práce. ( nechcem tým nikoho uraziť ,ale mám už dosť negatívnych skúseností )

Odvolávajú sa na zákon :
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1976-50/znenie-20160101

§ 85
Zmena v užívaní stavby

(1) Stavbu možno užívať len na účel určený v kolaudačnom rozhodnutí, prípadne v stavebnom povolení. Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmene spôsobu užívania stavby, jej prevádzkového zariadenia, v zmene spôsobu a v podstatnom rozšírení výroby alebo činností, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí alebo životné prostredie, vyžadujú rozhodnutie stavebného úradu o zmene v užívaní stavby; na konanie o zmene v užívaní stavby sa vzťahujú primerane ustanovenia § 76 až 84.

(2) Zmenu v užívaní stavby, ktorá je spojená so zmenou stavby, prerokuje stavebný úrad pri stavebnom konaní a po jej dokončení vykoná kolaudáciu zmeny stavby. Zmenu v užívaní stavby, ktorá je spojená so zmenou stavby spočívajúcou v stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby a nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, môže prerokovať stavebný úrad v spojenom konaní o zmene v užívaní stavby podľa odseku 1.

(3) Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmenách podľa odseku 1 a 2, stavebný úrad nepovolí, ak sú v rozpore so záväznou časťou územnoplánovacej dokumentácie.
ivka70
17.08.17,04:46
Ano, je to naozaj nutne.
Prevadzkovat bar v priemyselnej budove nie je mozne.