Netka
25.07.06,07:15
Ahojte poraďáci.
Chcela by som sa spýtať ako je to s podpisom na Mesačných výkazoch do ZP a SP a prípadne aj na daňový úrad.
Môžem tieto doklady podpisovať aj ja ako osoba, ktorá ich vystavila (musím mať so zamestnávateľom podpísanú nejakú dohodu) alebo tieto dokumenty môže podpisovať len konateľ firmy.
Ďakujem.
bevy
25.07.06,05:52
Ja podpisujem všetky výkazy na Sociálnu poisťovňu a zdravotné poisťovne. Na daňový úrad dávam podpisovať konateľom. Doteraz s tým nebol žiaden problém
olgaduri
25.07.06,08:20
ja podpisujem pomaly všetko .... lebo čakať na konateľa kedy sa ukáže ešte dnes nie je na SP a ZP poslaný výkaz za apríl.....
Heni
25.07.06,08:43
ked hrozí, že kvôli podpisu výkaz na DU nebude načas odovzdaný, tak podpíšem ja a oni nejako po mesiaci vyzvú šéfa, nech sa príde podpísať... tak sa vyhneme pokute za omeškaný výkaz...
Zoltán Kovács
25.07.06,11:21
Ahojte poraďáci.
Chcela by som sa spýtať ako je to s podpisom na Mesačných výkazoch do ZP a SP a prípadne aj na daňový úrad.
Môžem tieto doklady podpisovať aj ja ako osoba, ktorá ich vystavila (musím mať so zamestnávateľom podpísanú nejakú dohodu) alebo tieto dokumenty môže podpisovať len konateľ firmy.
Ďakujem.

Ja ako externý účtovník mám podpísanú dohodu s klietami (nie všetkými), že tieto mesačné výkazy (podľa viacerých úplne zbytočnosti) podpisujem ja. V tej dohode je uvedený môj podpisový vzor a vzor pečiatky, ktorý používam. Ďalej je tam uvedené, že čo môžem podpisovať ja a čo musí konateľ, resp. majiteľ.