gikto
20.08.17,10:21
Zdravim da sa nejakym sposobom odstupit od drzitela auta ak vlastnik nespolupracuje auto si vzal pred 2 rokmi a viac sa nestara?
prisla mi pokuta za stk a ek a neviem ako s toho vom
arizona
20.08.17,09:09
arizona
20.08.17,09:12
to auto si predal a novy majitel nespolupracuje, ci ako?
gikto
20.08.17,09:16
vlastnik je prec aj s autom kto pojde za drzitela za takych okolnosti nemam ani doklady nic
gikto
20.08.17,09:27
nie nepredal vlastnik je byvaly svagor po rozvode so svagrinou odisiel a teraz sa s nim neda dohodnut on je ukrajinec
gikto
20.08.17,09:29
potreboval mat drzitela aby vedel auto kupit na slovensku
viktorviktor
25.08.17,08:24
Žabinka
25.08.17,08:35
misoft
25.08.17,13:08
Síce bod 3 to vraví, ale gikto nemá v rukách NIČ, ani značky, ani lajstrá od vozidla. Potvrdenie možno síce získa, ale doklady? Musel by nahlásiť ich stratu, krádež, zničenie - tak isto i o EČV...
Žabinka
25.08.17,15:51
v bode 3 sa píše o predložení dokladov a EČV, ale v tom istom bode sa tiež ďalej píše o predložení Čestného prehlásenia v prípade straty (napr.) dokladov alebo EČV..;) príslušné tlačivo má DI..
vyberám z textu ....Ďalej je vlastník alebo držiteľ vozidla povinný odovzdať orgánu Policajného zboru osvedčenie o evidencii časť I, osvedčenie o evidencii časť II, ak bolo vydané, a tabuľku s evidenčným číslom, príp. čestné vyhlásenie o strate, odcudzení alebo poškodení osvedčenia o evidencii časť I alebo časť II, alebo oznámenie o strate alebo odcudzení tabuľky s evidenčným číslom.
branislavp
25.08.17,18:34
Ale nejako musíš z toho vycúvať, musiš ísť s pravdou von, že to takto dopadlo inak Ťa ten švagor zruinuje. Budeš dostávať pokuty jedna radosť. Neviem či u nás existuje ukrajinské zastupiteľstvo, alebo to nahlás na políciu, alebo ešte skús sa informovať na ministerstvo zahraničných vecí, toto ma napadlo. Pouvažuj, nejako sa to predsa musí dať do poriadku.
misoft
26.08.17,11:21
No problém bude inde, česté prehlásenie, to zoberú, ale nie na všetky tie potrebné veci. Začnú sa veľmô pýtať... Keby značka - ukradli, stratila sa, keby papiere - mačka zožrala - vyhorel som....
Žabinka
26.08.17,16:54
duško, táto možnosť využitia platby do "recyklačného fondu" bola vytvorená práve pre takéto problémové vozidlá, robí sa to bežne s vozidlami ktoré buď neexistujú alebo neexistujú ani doklady k nim.. ver, že nikto sa nebude nič pýtať, takto postupujú všetci v podobnej situácii..
gikto
07.10.17,07:11
vypisal som oznamenie o nepouzivani auta na urad odkial mi prisla pokuta a ani oni mi tam nevedeli povedat aky je postup a co bude dalej.
To mi poradil jeden znami co robi na cudzineckej policii
branislavp
07.10.17,19:41
hm, oznámenie o nepoužívaní vozidla to je úplne iný prípad, tým si iba úradu potvrdil, že vozidlo "vlastníš", ale ho nepoužívaš, a popravde ani ho už roky nemáš. Takže si tým oznámením vyvolal na úrade to, aby úrad konal a preto si dostal pokutu. V skutočnosti, Ty auto nemáš fyzicky, ale ho máš v evidencii na úradoch, že ho vlastníš a skutočnosť je taká, že si ho predal švagrovi a ten neurobil odhlášku vozidla. .
gikto
08.10.17,14:55
nie ja vlastnik vozidla nie som a na urade sa tiez cudovali preco to prislo mne a odporucili mi napisat email na ministerstvo vnutra odkial som odpoved este nedostal