vanessa2
21.08.17,07:40
študent môže mať brigad.prácu študenta uzatvorenú max.do 26 roku veku do konca kalendar.roku,v ktorom dovršil 26 ale čo keď prijali chalana študenta na vysokej škole 26 dovršil napr.v septembi 2016 do konca roku 2016 môže byť na birgad.praci študenta z ktorej sa neplatia zdravotné odvody kvôli socialnej poisťovni od 1.1.2017 musí prejsť na klasickú dohodu a z tej sa platia už normálne odvody len zdravotka ma aj v usmernení ,že platí zdravotné za študentov vysokej školy do 30 roku veku alebo doktorantov, ja si myslím, že sa to týka keď je ten študent nezamestnaný napríklad a študuje a má napr.28 rokov veku tak do 30 roku veku zdravotka platí za ňho zdravotné odvody,ale keď dovŕšil 26 rokov veku od nového roku musí prejsť na klasickú dohodu o vykonaní práce tak u ňho to, že do 30 rokov veku platí zdravotná za ňho zdravotné odvody asi neplatí nie? Nemal niekto z vás podobný prípad?Ďakujem
Oliwa
21.08.17,07:38
Tak toto je asi najdlhšia veta, na akú som kedy na porade natrafila, aj keď nezačína veľkým písmenom...
avalik
21.08.17,09:40
1. DoBPŠ podľa ZP - do konca kal. roka, v ktorom dovrši 26 rokov.

2. Následne iný typ dohody.

3. Zákon o ZP § 11 (9) ...Osoby uvedené v odseku 7 sú povinné z príjmu zo zárobkovej činnosti podľa § 10b platiť poistné podľa § 13. ... avšak naďalej ostáva poistencom štátu ako študent - t.j. nemusí si doplácať dni keď nevykonáva prácu napr. na dohodu.