1bustamante3
21.08.17,13:10
Zlozil som VP,v 17rokoch, soferoval som motorove vozidlo,bez doprovodu,za ktory som dostal sudne, 1 rok zakaz cinnosti, 300eur pokuty, kedze som este o tom treste ani netusil, soferoval som dalej a dostal som pozvanku na inspektorat, kde som opat dostal 1rok 300eur pokuty a zadrzany VP
Chcem sa opytat, ked vyprsi trest a nezaplatim pokutu, ci mi ho vratia?
a ci sa musim znovu podrobit preskusaniu, alkohol za volantom nebol,ani ziadna nehoda,len jazdenie bez pritomnosti sofera z10rocnou praxou.
Dakujem za nejaku odpoved.
mondes
21.08.17,11:19
Stále vravím, že deťom vodičáky nepatria. Bodaj by ti ho vrátili až za 10 rokov. Prečo si vlastne šoféroval, keď si vedel, že nemôžeš? A prečo by si nemal zaplatiť pokutu? Len si pekne plať za svoje chyby. Pri takýchto "xy" často zomierajú nevinní ľudia.
1bustamante3
21.08.17,11:27
Woow Normalnej,odpovede sa tu nedočkam.Červenu čiapočku,nech ti prečita mama.
1bustamante3
21.08.17,11:31
Ak si si vsimol chcel som odpoved,a ty hned sudis? 10rokou? Zaco ze som ai veril,jazdil ohladuplne? No bohuzial nemal som soferovat,svoj cin som olutoval,blbec
ivka70
21.08.17,11:31
Bez zaplatenia oboch pokut ti VP nevratia.
1bustamante3
21.08.17,11:34
Dakujem za normal.odpoved.
1bustamante3
21.08.17,11:51
Ty si pometeny,clovek fakt,ospravedlnujem sa za nevhodne slova,a dakujem aj za tu priblbu odpoved .
misoft
21.08.17,13:16
Nuž asi takto:
1. trest - 300€ pokuty + 1 zákazu činnosti. V tomto prípade si mal zaplatiť tých 300€ a rok nejazdiť.
Toto si však nesplnil, bol si prichytený - dôsledok je 2.trest - 300€ pokty a ďalší rok zákazu činnosti. Aj v tomto prípade si povinný pokutu zaplatiť.
Zadržaný vodičák je preto, lebo nebola zaplatená ani 1. ani 2. pokuta (spolu 600€).
zze/2009-8/70
V každom prípade (podľa mňa) máš na dva roky zákaz činnosti.
http://www.najpravo.sk/clanky/zadrzanie-vodicskeho-preukazu.html?print=1
http://www.drogyinak.sk/?p=195
dmc
21.08.17,13:55
Bez zaplatenia pokuty nebudes mat VP.
S pravdepodobnostou ktora hranici s istotou pojdes aj na preskusanie.

Na preskusanie sa vodic posiela
-ak bol udeleny trest zakazu viest mot.vozidlo
- ak je obava ze nastala zmena odbornej sposobilosti
- ak za 12 mesiacov spachas 3 x priestupok spachany zavaznym sposobom.pricom je udelena pokuta min 100 €

Splnas minimalne 1 dovod preskusania a to 2-nasobne.

Na tvojom mieste by som tichucko a rychlo zaplatil tie pokuty. Ak si mal hned po prvom spachani vydane sudne rozhodnutie o zakaze cinnosti tak sa cudujem preco ti pri jeho poruseni "nenaparili" trestny cin "marenia vykonu uradneho rozhdnutia"

Pravdepodobne si ten prvy zakaz cinnosti nemal doruceny.
No a akoby toho nebolo malo - sup-ho - . repete.

Ja ta nechcem sudit. Mladost- pochabost.

Davaj si na to bacha - pretoze takymto sposobom prides lahko k pruseru. Zapis v registry trestov ti ostane na cely zivot. ...ale je to tvoj zivot