superstar777
21.08.17,15:33
Som učiteľka 1.stupňa ZŠ, moja prax je 4 roky, teraz začína piaty. Pracovnú zmluvu mám na dobu neurčitú ako 100% učiteľ 1.stupňa. Riaditeľka mi na tento školský rok 2017/2018 chce zmeniť úväzok nasledovne: 13 hodín na 1.stupni, 1 hodina na druhom stupni a 9 hodín v škd. Samozrejme s tým nesúhlasím, tak prosím o radu, ako sa v tomto prípade brániť, alebo či mi môže a má právo znížiť úväzok ak nebudem súhlasiť. Žiakov máme dosť, dokonca bola prijatá nová prvostupniarka ktorej dala všetky hodiny na prvý stupeň. Ďakujem!!!
profesional
12.09.17,07:16
Jednostranne to nemôže. Kým ti nepodpíšeš dodatok k pracovnej zmluge, nič nezmôže.
Jakubec
12.09.17,08:05
Podla mna nemoze zamestnavatel jednostranne zmenit uvazok, najma ak ten je zakotveny v pracovnej zmluve, pokial si mu priamo v zneni pracovnej zmluvy taketo pravo nedala (o com pochybujem.) Takze na zmenu uvazku potrebuje zamestnavatel suhlas zamestnanca so zmenou pracovnej zmluvy.
Pokial nesuhlasis so zmenou pracovnej zmluvy a zamestnavatel nema pre teba pracu podla povodnej pracovnej zmluvy, moze dat zamestnancovi vypoved pre nadbytocnost.
profesional
12.09.17,11:22
Zamestnanec nemôže dať vopred súhlas na zmenu úväzku. Šlo by o vzdanie sa práv vopred v právne neprípustnom režime.